Dvě možnosti pro Mahreze. Arsenal a...

Dvě možnosti pro Mahreze. Arsenal a...

Vypadá to, že dny Riyada Mahreze na King Power Stadium v Leicesteru jsou sečteny. Kam pravděpodobně povedou další kroky alžírského reprezentanta?

Mahrez působí v Leicesteru od roku 2014 a za ty tři roky v Premier League toho dokázal více, než většina hráčů v TOP klubech. Radoval se z titulu pro anglického mistra před rokem a taktéž vyhrál individuální ocenění Hráč roku.

Bývalý hráč francouzského týmu Le Havre ale tak dobrou sezónu nezopakoval ani individuálně ani týmově. Rozhodl se proto pro odchod. O účastníka mistrovství světa v Brazílii stojí hned dva kluby a vypadá to, že souboj o Mahreze bude vyrovnaný.

První možnost je, že zůstane Alžířan v Anglii. Stojí o něj Arsene Wenger, který by jej chtěl přivést do Arsenalu a nabízí za něj zhruba 30 milionů liber. Není to pro Lišky špatná částka, ale je to zhruba polovina jeho ceny před rokem. 

Další možnou destinací je Řím. AS jej láká do Věčného města a nabízí za něj zhruba o pět milionů liber více, takže by Lišky preferovaly prodej do Itálie jednak za více peněz a druhak protože by jim nemohl uškodit v lize. Rozhodnutí bude ale záviset na hráči, který zvažuje podmínky smlouvy.