Určitě jsem nepřišel jen někomu držet dveře, říká Lafata o své největší konkurenci v útoku

Před novou sezónou pražské Sparty se samo sebou nabízí otázka, kolik toho v jejím dresu ještě odehraje pětatřicetiletý útočník David Lafata. Se 193 góly na svém kontě je jasně nejlepším kanonýrem v historii české ligy, během toho zaznamenal i deset hattricků. Konkurence na Letné je však velká.

Určitě jsem nepřišel jen někomu držet dveře, říká Lafata o své největší konkurenci v útoku

Lafata i ve svém věku branky střílí jako na běžícím pásu. V uplynulém ročníku české nejvyšší soutěže se podělil s Milanem Škodou o korunku krále střelců a také v letní přípravě je při chuti. Střelecky se prosadil před odjezdem do Rakouska například proti Karlovým Varů nebo Táborsku. „Jestli mi góly pomůžou do základu. Na to se musíte zeptat trenéra. Ale zatím mi to tam padá, takže jsem samozřejmě rád. Makám na plno a uvidíme,“ říká s pokorou kapitán Sparty.

Konkurence na Letné ale roste. Nový italský kouč Andrea Stramaccioni přivedl před novou sezónou Marce Janka, který v minulé sezóně působil ve Švýcarsku v dresu Basileje. Lafata ví, že se o místo v sestavě možná bude často dělit právě s ním.

„Určitě jsem nepřišel jen někomu držet dveře. Vím, že je to velký hráč, který nastřílel spoustu gólu. Mimochodem nosí mé šťastné číslo 21, což je pro něj dobře,“ prohlásil Lafata ještě před vzájemným poznáním v kabině. V Rakousku se Janko střelecky prosadil proti německému Ingolstadtu, kdy mu na trefu nahrál Zahustel. „Dobře víme, jaký skvělý hráč je Marco. Je pouze otázkou času, než bude ve stoprocentní formě,“ chválil svého svěřence italský kouč. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se konec Lafaty na Letné pozvolna neblíží.