Chelsea jsem fandil jako chlapec. Stále tomu nemohu uvěřit, svěřil se Bakayoko

Londýnská Chelsea po uplynulé sezóně v prvních týdnech nejprve sledovala tahy ostatních anglických klubů na přestupovém trhu, ale už začala zbrojit také. Z Monaka přivedla na Stamford Bridge dvaadvacetiletého francouzského středopolaře Tiemoua Bakayoka za 40 milionů liber. 

Chelsea jsem fandil jako chlapec. Stále tomu nemohu uvěřit, svěřil se Bakayoko

Bakayoko si nevedl v uplynulé sezóně vůbec zle. S Monakem ovládl po dlouhých sedmnácti letech tamní Ligue 1 a nechal za svými zády i zámožné PSG. V Lize mistrů se dostal až do semifinále, kde však nad jeho síly byl italský Juventus. Londýnskému celku se upsal na pět let a po podpisu sám přiznal, že je to pro něj životní krok.

„Jsem šťastný, že jsem se mohl připojit k tak velkému týmu. Chelsea jsem fandil ještě jako malý chlapec. Těším se na spolupráci s trenérem Antoniem Contem a stále nemohu uvěřit, že budu v týmu po boku fantastických hráčů,“ přiznal francouzský reprezentant na klubových stránkách Blues.

„Tiemoue se v Monaku vypracoval v jednoho z nejlepších defenzivních štítů v Evropě, proto jsme rádi, že ho Chelsea může přivítat. I v tak nízkém věku má jako vítěz francouzské ligy zkušenosti. Věříme, že přidá našemu týmu potřebnou kvalitu,“ dodal technický ředitel londýnského gigantu Michael Emenalo na adresu mladíka, který v dresu Monaka odehrál celkem 92 zápasů.