Rosický po svém návratu: Naše hra je strašně syrová a mé zdraví vypadá nadějně

Dlouhých 308 dnů fanoušci pražské Sparty čekali, než uvidí svého „Mozarta“ opět na hrací ploše. Odehrál nakonec jen dvacet minut, ale i tak to oko příznivců pražského celku zahřálo. Zkušený záložník ale přiznává, že ve hře svého týmu vidí stále nedostatky a tiší euforii ze svého návratu.

Rosický po svém návratu: Naše hra je strašně syrová a mé zdraví vypadá nadějně

Sparta v pátek v závěru rakouské přípravy porazila anglický Blackburn brankou Marka Janka a odjíždí tak ze soustředění alespoň částečně spokojená. „Je pěkné, že jsme na závěr soustředění vyhráli. Ale samozřejmě bylo vidět, že hra ještě není dobrá, je strašně syrová. Snad se to bude lepšit,“ prohlásil šestatřicetiletý záložník s minulostí v Dortmundu či Arsenalu.

Na hrací ploše se nečekaně objevil v 71. minutě a spoluhráč Srdjan Plavšič mu nasadil kapitánskou pásku. Pro každého fanouška Sparty se jednalo o velký moment, ale samotný Rosický jejich euforii klidnil.

„Samozřejmě je super, že jsem se vrátil. Ale ještě nemám vyhráno, zápasový fitness mi bude chybět. Jak jsem říkal, zatím to vypadá nadějně, snad to bude pokračovat. Zatím všechno dobrý,“ přiznal Rosický na webových stránkách letenského klubu, že jeho zdraví je zatím dobré, jen mu chybí herní praxe.

Spoustu práce má ale před sebou celý tým, který po uplynulé sezóně převzal italský kouč Andrea Stramaccioni. „Hře chybí svěžest. Uvidíme, jaké to bude po soustředění. Teď budeme mít trošku čas si lehce odpočinout a pak máme generálku, tam se ukáže,“ dodal Rosický a poukázal na poslední zápas před novou sezónou, kdy před svými fanoušky vyzve Sparta 20. července nizozemský Vitesse Arnhem.