Kdyby mě to potkalo v pětatřiceti, měl bych asi po kariéře, přiznal o svém zranění Hora

Jedno ze služebně starších opor Teplic je šestadvacetiletý záložník Jakub Hora. Na Stínadlech působí již od roku 2014 a je členem základní jedenáctky, která málem v uplynulém ročníku české nejvyšší soutěže vybojovala místo zaručující předkola Evropské ligy. V závěru jara si však přivodil zranění křížového vazu, které si vyžádalo operaci a půl roční pauzu. 

Kdyby mě to potkalo v pětatřiceti, měl bych asi po kariéře, přiznal o svém zranění Hora

Podzimní boj svého týmu už asi nestihne. Hora se během rehabilitace rozpovídal v rozhovoru pro Sport.cz nejen o své absenci, ale i o svém týmu, kterému věří, že si pohárovou Evropu v další sezóně vybojuje.

„Mám výbornou péči ze strany pana doktora Neckáře, který mě i operoval a pečlivě mě kontroluje. Stará se o mě i fyzioterapeut Ondra Klement, který působí u teplického týmu. Věnují se mi fantasticky. Ještě budu Teplicích chodit do lázní. Řešili jsme i Prahu, ale i v Teplicích je potřebný přístroj, takže všechno probíhá, jak má. Ještě nás čeká velká práce, ale zlepšení je vidět každým dnem. Snad to zvládnu, i když je to na dlouho,“ smutní Hora, že se ještě na hrací plochu pár měsíců nevrátí.

„Když se mi to přihodilo, bojovali jsme s Teplicemi o pohárovou Evropu. Byli jsme jen bod za čtvrtou Mladou Boleslaví. Samozřejmě to bylo zklamání, že nemohu klukům pomoci. Myslím, že jsem měl zrovna formu. Ale stalo se to, co se stalo a život jde dál. V nejlepších fotbalových letech jsem se na nějaký čas zabrzdil. Možná, že pokud by mě tohle zranění potkalo v pětatřiceti, měl bych po kariéře, a už bych to neřešil. Takhle jsem asi na vrcholu, a tudíž budu doufat v návrat na hřiště ve stejné formě jako před zraněním,“ věří v návrat, kdy bude opět prospěšný svému týmu.

Kontakt s týmem neztratil. Snaží se být oporou pro spoluhráče, i když jim nemůže pomoci na trávníku. „Byl jsem za kluky i na soustředění v Písku. Potkávám je i na teplickém stadionu, i když mám svůj program. Sledoval jsem tým rovněž na soustředění v Modré u Děčína, takže kontakt s týmem pořád je. I trenér se zeptá a ví, co a jak i od lékařů,“ dodává Hora.