Mourinho: Nesrovnávejte Rooneyho a Lukakem. Ten druhý ukazuje soupeři záda častěji

Portugalského trenéra José Mourinha fascinují novináři a fanoušci, kteří se v posledních dnech pustili do porovnání nového útočníka Rudých ďáblů s tím, který před několika dny opustil Old Trafford. Romelu Lukaku přišel z Evertonu a opačným směrem na Goodison Park zamířil veterán Wayne Rooney. Co Mourinhovi vadí?

Mourinho: Nesrovnávejte Rooneyho a Lukakem. Ten druhý ukazuje soupeři záda častěji

Manchester United podepsal Romelu Lukaka za rekordní klubovou částku a bude na něj v nové sezóně vsázet. Proč také ne, když belgický útočník patří mezi nejplodnější střelce Premier League a o jeho služby se hlásila i londýnská Chelsea. Mourinho svému bývalému klubu vypálil rybník a chce z toho profitovat.

V těchto dnech tráví Rudí ďáblové turné za velkou louží a médii i sociálními sítěmi se množí porovnávání mezi těmito útočníky. Sobotní vítězství United 5:2 nad LA Galaxy tomu bylo jen další záminkou. Rooney opustil Old Trafford po dlouhých třinácti letech a jeho přínos pro Rudé ďábly je neoddiskutovatelný.

„Srovnávat Lukaka a Rooneyho je nemožné. Nedělejte to. Oba jsou dobří v něčem jiném. Lukaku je velmi rychlý a ukazuje soupeři záda častěji. Ukázal nám, že bude dobrou posilou. Rooney byl zase hodně týmový a dbal na celou kabinu. Vždy pro něj bylo na prvním místě to, aby se zlepšoval celý tým. Lukaku je více sólový, ale jeho branky nám pomohou,“ prohlásil Mourinho.