Verratti může být klíčovým hráčem Barcelony, hlásá klubová ikona Abidal

Dnes již sedmatřicetiletý bývalý francouzský obránce Éric Abidal strávil na Camp Nou šest dlouhých a plodných sezón. Na katalánský gigant nedá i dnes dopustit, proto mu radí, že musí nutně toto léto podepsat Itala Marca Verrattiho. Prý je klíčem k úspěchu.

Verratti může být klíčovým hráčem Barcelony, hlásá klubová ikona Abidal

Marco Verratti patří v současné době mezi nejlepší středopolaře současnosti a na Apeninském poloostrově ho rádi označují za nového Pirla. Odchovanec Pescary vzbuzoval v minulém roce touhy Juventusu, ale zámožný pařížský gigant, který jej od roku 2012 vlastní, ho prodávat nechce.

PSG si Verrattiho služeb cení, ale není jasné, zda samotný hráč chce v jeho řadách setrvat. Již několikrát se v médiích objevila zpráva, že by rád zkusil angažmá jinde. Vlivný prezident pařížského klubu Nasser Al Khelaifi je ale tvrdohlavým mužem a prohlásil, že Verratti za žádnou cenu klub v létě neopustí.

Po jeho službách aktuálně prahne Barcelona, která by za něj mohla zaplatit až 100 milionů eur. Verratti by mohl být na Camp Nou nový Iniesta a pomohl klubu k dalším úspěchům. Hra katalánského klubu v uplynulé sezóně nebyla optimální a záložní řada měla problémy stejně jako defenziva. „Verratti se může stát klíčovou tváří Barcelony. Vedení klubu ho musí získat a bojovat, aby velcí hráči na Camp Nou chodili,“ přiznává Abidal.