S Ronaldem jsme kamarádi, přiznává Danny. Do Slavie jsem ho ale zatím nelákal

ROZHOVOR

Portugalský fotbalista Danny, nová posila Slavie, se v rozhovoru pro fotbalový portál serveru iDnes.cz rozpovídala o vztahu s Cristianem Ronaldem, svých tetováních, cílech ve Slavii, o svých synech nebo vztahu k Venezuele, kterou mohl reprezentovat. 

S Ronaldem jsme kamarádi, přiznává Danny. Do Slavie jsem ho ale zatím nelákal

 "Chci být stejný Danny, který hrál v Dynamu, v Zenitu, v Marítimu nebo Sportingu. Budu dělat všechno, co je v mých silách, abych Slavii pomohl: to jsem slíbil šéfovi klubu. Nepřišel jsem, abych si užíval život, ale abych střílel góly a nahrával na ně. Tak jako všude," začal.

"Tlak na mě nedoléhá. Proč? Vím, že se o tom asi mluví, ale já se cítím normálně. Už toho mám dost za sebou, hrál jsem na velkých stadionech, před spoustou lidí, Ligu mistrů. Pokud nějaký tlak existuje, pro mě je to běžná věc," nic si nepřipouští.

"Samozřejmě, že se cítím jako Venezuelan. Mám k té zemi fakt blízko, i v Portugalsku to každý ví. Na kopačkách mám vedle portugalské vyšitou i venezuelskou vlaječku. Jsem víc Portugalec, protože tam mám zázemí, ale vždycky budu mít v sobě i kus Venezuelana," přiznává posila sešívaných.

"Poprvé jsem byl v Česku, až když jsem se setkal s lidmi ze Slavie. Ale všichni kamarádi, kteří znají Evropu a procestovali ji, mi říkali, že Praha je nádherná, že rodině se tam bude líbit a bude se nám tam krásně žít," pochvaluje si město. "První dojmy byly jen ty nejlepší. Tuším, do čeho jdu a že se mi v Česku bude líbit," těší se na život v Čechách.

 "Mám vytetovanou vzpomínku na město Petrohrad. A jestli se k tomu přidá i Praha? Kdo ví...," vtípkoval.

Mluvil i o hvězdném spoluhráči CR7. "Na hřišti nejlepší hráč na světě, dříč. Osobně ho znám taky dobře, jsme kamarádi. Bezvadný kluk, kamarádský, jsem rád, že ho znám. Je jedním z těch, kteří se rádi zasmějí, zavtipkují, v kabině tancuje. Navenek tak nepůsobí, je velký profík. Ale já ho znám jako pohodáře," pochvaluje světovou superstar.

"Už když jsme spolu byli ve Sportingu Lisabon, tak bylo všem jasné, kam to dotáhne. On byl trochu jiný: víc se na hřišti bavil, pořád zkoušel kličky. Teď je přímočařejší, jde rovnou za gólem," prozrazuje něco z Ronaldova života. A jestli ho lákal do Slavie? "To jsme neprobírali. Kamarádi jsme, mám na něj číslo, ale nevoláme si. Bavíme se hlavně, když se potkáme v nároďáku."

"Za Slavii budou hrát i moji dva synové Bernardi a Francisco. Hráli za Zenit a jsou ve věku, kdy potřebují dál růst. Mám dvouletou smlouvu, takže do patnácti budou tady. A pak? Uvidíme," říká Danny o svých synech.

Co je ale hlavní? "Kamaráde, já chci být šampion! Chci vyhrát titul a hrát s tímhle týmem Ligu mistrů. A věřím, že se to podaří!"

(zdroj: iDnes.cz)