Děkujeme za lekci, řekl trenér Teplic po prohře s Varnsdorfem

OBSAHUJE OHLASY

Teplice nečekaně podlehly Varnsdorfu vysoko v poměru 1:4. Kouč severočeského mužstva Daniel Šmejkal na tom ale hledá pozitiva. Za pořádnou lekci od druholigového Varnsdorfu je ve výsledku rád.

Děkujeme za lekci, řekl trenér Teplic po prohře s Varnsdorfem

„Nemůžeme z toho dělat žádné velké závěry, ale možná jsme tuhle lekci potřebovali. Do utkání nastoupili hráči, kteří bojovali o základní sestavu, měli se ukázat, což se nestalo. Hlavně druhá půle se hodně nepovedla,“ nepřidával Šmejkal zápasu nějakou velkou váhu.

Slovo dostal i Zdeno Frťala, současný kouč Varnsdorfu. „Teplice sice nebyly úplně kompletní, ale porazit první ligu a ještě takovým rozdílem, to je hezké,“ říkal spokojeně. „Pracujeme tu tradičně s neznámými hráčia tohle vítězství je určitě povzbudí do další práce. Mrzí mě jen, že se nám zranili další dva kluci. A to ještě dalších pět kluků máme na marodce,“ posteskl si kouč Varnsdorfu.

Na tribuně sledoval zápas i bývalý reprezentant Martin Fenin, jenž se už po několikáté pokouší restartovat kariéru. Tentokrát ve Varnsdorfu. „Pokud bude zdravý, určitě má před sebou ještě několik let kariéry. Mým přáním je, aby se ještě předvedl. A důležité je, že sám chce. I pro ostatní kluky je velká motivace sedět v kabině s frajerem, který ve fotbalovém světě něco dokázal. A ještě není natolik starý, aby se za ním zavřely dveře,“ věří mu Frťala. 

Teplice mají šanci vše napravit v sobotu proti Viktorii Žižkov. Další zápas už totiž bude proti mistrovské Slavii v rámci prvního kola nejvyšší české fotbalové soutěže.