Další hvězda na české trávníky? Sparta loví někdejší hvězdu Juve a hráče Neapole!

Dvě pražské "S" toto léto posilují opravdu mohutně. Do české ligy přišlo několik světových hvězd a vypadá to, že by mohla přijít další. Italský kouč Stramaccioni si vyhlédl svého krajana, jenž působí v Neapoli.

Další hvězda na české trávníky? Sparta loví někdejší hvězdu Juve a hráče Neapole!

Řeč je o malém velkém muži Emanuele Giaccherinim. Kdo sledoval loňské Euro, tak si jej jistě velmi dobře pamatuje. Zazářil na něm totiž tak, že přestoupil ze Sunderlandu po hostování v Bologni do Neapole. Tam se mu ovšem tak dobře nedařilo a proto vyhlíží přestup.

Dvaatřicetiletý borec, jenž dvakrát vyhrál Serii A s Juventusem, je spojován s odchodem do Sparty. Zájem o něj má právě jeho krajan kouč Andrea Stramaccioni. S informací přišel italský server CalcioNapoli.

Giaccherini údajně jedná s více týmy, pražská nabídka se mu však pozdává nejvíce. Záložník Neapole je prý v jednání jak se Spartou, tak s Neapolí a se svým agentem a vyjednávají podmínky přestupu a také jeho smlouvy.

Přestupová částka oznámena nebyla. 167cm vysokému muži běží kontrakt až do roku 2019, loni však přestupoval ze Sunderlandu do Neapole za pouhé dva miliony liber. Nyní by suma mohla být zhruba poloviční vzhledem ke věku, zraněním v loňské sezóně a nedostatku herního vytížení v Neapoli. 

Pokud by přestup vyšel, Sparta by jej chtěla oznámit co nejdříve, aby se Giaccherini mohl brzy připojit k mužstvu a do první ligy zasáhnout připraven a seznámen s týmem.