Owen si po deseti měsících zahrál soutěžní zápas

Po desetiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena si útočník Michael Owen poprvé zahrál soutěžní zápas. V dresu Newcastlu nastoupil v dohrávce 36. kola Premier League na hřišti Readingu. Anglický reprezentant odehrál celé utkání, prohře 0:1 však zabránit nedokázal.

Owen, který se v základní sestavě Newcastlu objevil naposledy v prosinci 2005, nehrál od loňského června, kdy si poranil kolenní vazy v posledním utkání anglické reprezentace v základní skupině mistrovství světa proti Švédsku. Podrobil se dvěma operacím a mimo hru byl deset měsíců.

Úplně první zápas po zranění odehrál Owen 11. dubna, kdy nastoupil v přípravném utkání Newcastlu proti druholigové skotské Gretně, v kterém už po deseti minutách skóroval. Nakonec odehrál 70 minut a pod výhru 4:1 nad loňským finalistou Skotského poháru se ještě podepsal přihrávkou na gól Sholy Ameobiho. Kvůli Owenovi se hrál se zápas za zavřenými dveřmi.

Sedmadvacetiletý útočník se měl objevit už v předchozím kole Premier League v duelu s Chelsea, do hry ho ale nepustilo zranění třísel.

Owen přišel do klubu v roce 2005 za 16 milionů liber z Realu Madrid a stal se nejdražším hráčem v historii týmu. Včetně dnešního duelu dosud odehrál za Newcastle pouze 12 utkání, ale dokázal v nich vstřelit sedm branek.