Realita? Je výhodnější koupit celé AS Monako než Mbappého

Realita? Je výhodnější koupit celé AS Monako než Mbappého

Monako si za Kyliana Mbappého účtuje opravdu neuvěřitelné peníze a zdá se, že je momentálně výhodnější odkoupit celý klub francouzského mistra než právě mladého útočníka!

Mbappé zažil s Monakem pohádkovou sezónu. Kromě titulu v Ligue 1 si zahráli i semifinále Ligy mistrů, ve které střílel Mbappé velmi důležité góly. Vzhledem k jeho věku za něj tak požaduje Monako opravdu velkou sumu.

Která činí zhruba 190 milionů euro! Psalo se o částkách okolo 130 milionů euro, neboť přesně tohle údajně Monaku nabízel Arsenal. To však bylo málo. Real Madrid to zkusil také, opět bez úspěchu. Případným zájemcům prý Monako ihned sděluje tuto sumu - 190 milionů euro.

Důvěryhodný server transfermarkt.de ale vyčísluje hodnotu klubu AS Monako na "pouhých" 265 milionů euro. Vzhledem k tomu, že v týmu jsou ještě pokladi typu Lemar nebo Mendy by se těch 75 milionů nasbíralo hned. Podle jednoduché matematiky je tedy výhodnější koupit si celý klub AS Monako než pouze Mbappého! V praxi to ovšem tak jednoduché nebude.