Neuvěřitelná statistika Janka! Jaký vliv měl na hru Basileje?

Neuvěřitelná statistika Janka! Jaký vliv měl na hru Basileje?

Marc Janko by pro Spartu mohl být ještě větší posilou, než se při jeho příchodu očekávalo. Na hru Basileje, jeho bývalého klubu, měl opravdu velký pozitivní vliv! 

Dvojnásobný mistr Švýcarska s Basilejí v domácí soutěži nenašel příliš velkou konkurenci a proto dva poháry nebyla nějak zvláště velká námaha. Tedy alespoň na první pohled. Nebyl tím rozdílovým hráčem třeba právě Janko? 

Rakouský reprezentant, jemuž do dvou metrů schází pouhé drobné, konkrétně v minulé sezóně utrpěl pouze dvě prohry. Z šestatřiceti zápasů! V ročníku 2015/16 na tom byl trochu hůře, ani za pět proher se však stydět nemusí. 

Za své působení ve Švýcarsku tedy musel hořkost porážky skousnout pouze sedmkrát z dvaasedmdesáti zápasů. Sezónu před příchodem Janka prohrála Basilej vícekrát a "skvěle" nakročila i do tohoto ročníku, hned v prvním kole totiž podlehla Young Boys Bern 0:2. 

Příznivci Sparty tedy doufají, že si Janko svůj syndrom výher dovezl i do Česka. Může to samozřejmě být náhoda, něco v Jankovi ale bude. A když už by nebyl touto zárukou výher, třeba alespoň bude spolehlivým střelcem.