Hradec hlásí další odchod! Snad už poslední, zní z východu Čech

Hradec Králové zažívá klasický problém po sestupu, nejlepší hráči chtějí hrát první ligu a tak odchází posílit prvoligové kluby. To udělal čerstvě také Tomáš Holeš.

Hradec hlásí další odchod! Snad už poslední, zní z východu Čech

Podle hradeckého webu trvala jednání několik týdnů, nakonec však vše klaplo jak mohlo. Sám hráč, jeho současný klub i jeho nové působiště nakonec řekli své ano a přestup je tak hotový.

Holeš tak od příští sezóny bude působit v Jablonci. „Chtěl bych se posunout dál, hrát první ligu,“ netajil se už před přestupem. „Pere se to ve mně, ale uznávám, že držet hráče, který má prvoligové ambice a parametry, by asi nebylo dobré,“ smířil se s odchodem kouč Karel Havlíček. "Doufám ale, že odchod byl už poslední," přiznává.

Odchovanec hradeckého týmu působí v klubu už od juniorky a do prvního soutěžního utkání naskočil v ročníku 2011/12. kdy si jej do A-týmu přitáhl kouč Václav Kotal. Za Votroky nastoupil do 81 utkání v první lize a připsal si taktéž čtyřicet druholigových startů. Ty však v příští sezóně nepřidá, jelikož druholigový Hradec mění za elitní Jablonec.