Ronaldo na asijském turné rozsekl otazník o své budoucnosti. Co ho udrželo v Realu?

Ronaldo na asijském turné rozsekl otazník o své budoucnosti. Co ho udrželo v Realu?

Dvaatřicetiletý portugalský útočník Cristiano Ronaldo před časem vyděsil fanoušky Bílého baletu, když se nechal slyšet, že zvažuje konec na Santiago Bernabeu. Chmurné myšlenky jsou však zažehnány, neboť kanonýr na asijském turné v čínském Šanghaji poslal jasný vzkaz, že u španělského královského klubu zůstává.

Portugalský velikán se rozhodl u úřadujícího španělského mistra setrvat a tajně doufá i v zisk třetího triumfu v řadě v Lize mistrů. Právě možnost zisku dalších trofejí bylo to, co ho přesvědčilo tom u svého chlebodárce setrvat.

„Přesvědčilo mě, že se mi podařilo s Realem vyhrát v předešlé sezóně všechny nejdůležitější trofeje. Bylo to úžasné a bylo by pěkné to zopakovat,“ prohlásil Ronaldo, který byl ve Španělsku vyšetřován z podezření daňových úniků ve výši 14,7 milionů eur.

Ronaldo dal ale najevo, že na prvním místě u něj i nadále fotbal a chce se na něj výlučně soustředit. Kromě obhajoby trofejí s Realem intenzivně myslí i na portugalskou reprezentaci, se kterou v minulém roce ovládl Euro.

„Na mistrovství světa se musíme kvalifikovat, a já věřím, že se nám to může podařit. Věřím, že bychom mohli vyhrát i celý turnaj. Získat tuto trofej by bylo něco neuvěřitelného,“ dodal Ronaldo v rozhovoru pro španělský list Marca.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.