Barca se smířila s nezískáním dvou hvězd. Stejně však chce přivést tohoto světového hráče!

Barca se smířila s nezískáním dvou hvězd. Stejně však chce přivést tohoto světového hráče!

Španělský vicemistr FC Barcelona chtěl celé léto koupit jednoho záložníka z dvojice Marco Verratti a Phillipe Coutinho. To nejspíše nevyjde, i přesto ale Katalánci chtějí získat světovou hvězdu. 

Zatímco s PSG, klubem Marca Verrattiho, se prý Barcelona na přestupu dohodla, sám hráč s Barcou odmítl jednat a transfer se tak neuskutečnil. Na jednání s Phillipem Coutinhem nedošlo, jelikož FCB nedosáhla dohody s Liverpoolem, současným zaměstnavatelem Brazilce.

Letošnímu čtvrtfinalistovi Ligy mistrů tak nezbývalo nic jiného, než se s neúspěchem na přestupovém trhu smířit a jít dál. Sen o Verrattim a Coutinhovi se tedy rozplynul. I přesto ale Barcelona může získat světovou hvězdu. Ale útočníka! Katalánský velkoklub se totiž zajímá o argentinského forvarda Paula Dybalu z Juventusu Turín.

O jeho kvalitách by totiž sami mohli povídat. Prakticky on sám je vyřadil z Ligy mistrů. Dvěma povedenými trefami do sítě ter Stegena se Dybala blýskl v Turíně a po výhře 3:0 Staré dámě stačila bezgólová remíza na Camp Nou.

Dybala ale není pouze útočník. Dokáže hrát i na křídlech, pod hrotem a dokonce i v záloze. A právě tam by jej Ernesto Valverde, trenér FCB, chtěl stavět. Zatímco Iniesta a Busquets by hráli více zatažení, Dybala by hrál podhrotového záložníka. Je také možné, že by si prohodil role s Messim a působil na pravém křídle.

Bulvární deníky v tom ale samozřejmě hledají něco více. Nekupují třeba Bartomeu a spol. Dybalu proto, že odejde Neymar? Kdo ví...

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.