Baroš sestřelil Zbrojovku! Jsem zklamaný, přiznává kouč Brna

Baroš sestřelil Zbrojovku! Jsem zklamaný, přiznává kouč Brna
OBSAHUJE OHLASY

Baník Ostrava hlásá snový návrat do první ligy. Zbrojovku Brno na venkovním hřišti porazil dvougólovým rozdílem a připisuje si do tabulky první body. To Brňané po odchodu dvou opor Řezníčka a Zavadila potvrdili roli adepta na sestup.

Zápas otevřel skvělou střelou z voleje hostující Hrubý, brzy bylo ale díky týmové akci a zakončení Kratochvíla vyrovnáno. Druhý poločas byl však v režii Baníku a po hlavičce Milana Baroše a gólové dorážce Bronislava Stáni si hosté do Ostravy přivážejí tři body.

"Druhou půli jsme tlačili Baník a bohužel jsme inkasovali. Bohužel už s tím nešlo nic udělat," litoval navrátilec do Brna Michal Škoda. Ostravský střelec Bronislav Stáňa naopak chválil práci Milana Baroše: "Je to legenda. Vždy, když hraje, má pro tým velký přínos."

"Jsem zklamaný z našeho výkonu i z převedené hry. Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Baník nás trestal za chyby. Hodně věcí bylo dnes špatně. Sezónu jsme chtěli otevřít úplně jinak," říkal smutně Habanec, kouč Brna.

"Jsem rád, že kluci podali perfektní výkon a že jsme zaslouženě vyhráli. I Milan Baroš nám hodně pomohl, nejen svým gólem. Pro mě jako nováčka to byl perfektní start v první lize. Ale nesmíme se s tou výhrou příliš spokojit, budeme se snažit bodovat i příště proti Slavii," hodnotil utkání hostující trenér Kučera.

FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava 1:3 (1:1)

Branky: 37. Kratochvíl – 27. R. Hrubý, 73. Baroš, 87. Stáňa
Žluté karty: 78. Polák  – 34. Hlinka, 39. de Azevedo 
Domácí: Melichárek – Šural (85. Jovanovič), Pavlík, Kijanskas, Jablonský (46. Přichystal) – Polák – Pilík (71. Škoda), Kratochvíl – Fortes, Koné, Lutonský, trenér: Habanec
Hosté: Vašek – Breda, Šindelář, Pokorný, Sus – de Azevedo (46. Granečný), Hlinka, Hrubý, Stáňa – Poznar (85. Panič), Šašinka (58. Baroš), trenér: Kučera
Diváci: Bude doplněno
Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt