Přátelák mezi Burnley a Hannoverem byl kvůli násilnostem fanoušků o poločase zrušen

Poklidný přátelák si domluvili šéfové prvoligového anglického Burnley a bundesligového Hannoveru. Fanoušci měli ale na tento "přátelský" zápas zcela jiný názor. Utkání, které se hrálo na domácím stadionu Burnley Turf Moor nejdříve během poločasové přestávky přerušeno a následně zcela zrušeno.

Nikdo příliš neví, co se stalo a britská policie je s vypouštěním informací o incidentu opatrná. Na internet unikly fotografie, na kterých se britští policisté snaží na tribuně oddělit od sebe příznivce Hannoveru a domácí fanoušky Burnley. To se jim tedy pravděpodobně příliš nepodařilo a zápas byl tedy předčasně ukončen.

Burnley vedlo po trefě Bena Meeho 1:0 . Na Twitteru Burnley vyšlo jen krátké prohlášení: "Dnešní zápas byl zrušen na policejní příkaz, více informací později". Neví se tedy, zda policie někkteré z výtržníků zatkla a jestli ve věci padnou nějaká obvinění. Jisté ale je, že hráči Hannoveru jsou již v pořádku na hotelu a situace na stadionu byla asi po patnáct minutách prý také zcela pod kontrolou.

Násilí na fotbale není v Anglii ničím neobvyklým, ale většinou potkává týmy z nižších soutěží, než ty prvoligové. Burnley bude letos načínat svou druhou sezonu v Premier League a zápas s Hannoverem měl být pro mužstvo generálkou na ostrý vstup do ligy. Generálka se nevydařila a nám nezbývá než uvažovat, zda to zpočátku sezony bude mít vliv na výkonnost hráčů.