Rýsuje se další ztráta Barcelony? Katalánci doplácí na klauzule ve smlouvách

Lodivod z Anglie v podobě Manchester United a Chelsea se podle španělského deníku Don Balon zajímá o záložníka Barcelony Sergi Roberta. Ten má ve smlouvě výkupní klauzuli 36 milionů liber a v případě, že jí bude ochoten jeden z dvojice United - Chelsea ochoten zaplatit a hráč bude mít o odchod z Barcelony zájem, nezmůže proti přestupu vedení katalánského celku vůbec nic.

Rýsuje se další ztráta Barcelony? Katalánci doplácí na klauzule ve smlouvách

Sergi Roberto je pětadvacetiletým záložníkem, který v Barceloně působí již od čtrnácti let, tedy od roku 2006. Za áčko katalánského velkoklubu nastoupil poprvé v roce 2010 a od té doby nasbíral v klubu 95 startů, během kterých se mu ale nepodařilo vstřelit ani jeden ligový gól. Roberto je také španělským reprezentantem, od roku 2016 nastoupil za pyrenejsou velmoc ke třem utkáním, ve kterých vstřelil jednu branku.

Agent Sergi Roberta prohlásil, že jeho klient je k přestupu do Premier League otevřený a je připraven vyjednávat. Barceloně tak odchází po Neymarovi další perspektivní hráč kvůli výkupní klauzuli ve smlouvě. To znamená, že Chelsea ani United vůbec nemusí s katalánským celkem vyjednávat, stačí když pošlou 36 milionů liber a je vymalováno. 

Barcelonu už během nynějšího přestupového období opustili Jordi Masip, Jérémy Mathieu, Cristian Tello a Neymar. Do klubu naopak přišli Marlon Santos, navrátilec Gerard Deulofeu a Nélson Semedo z portugalské Benficy. Barca loni neuspěla jak v Lize mistrů, tak ve španělské La lize a úspěchy by měl do klubu vrátit nový trenér Ernesto Valverde.