V týmu jsem neviděl impuls naštvanosti, stěžuje si po zpackaném zápase ve Zlíně brněnský trenér Habanec

V týmu jsem neviděl impuls naštvanosti, stěžuje si po zpackaném zápase ve Zlíně brněnský trenér Habanec

Brnu se vstup do ligy absolutně nevydařil. Po domácí prohře 1:3 s Baníkem Ostrava odjížděla Zbrojovka i ze Zlína s prázdnou, a to neměla zápas vůbec rozehraný špatně. V 51. minutě šel Zlín do deseti a z penalty dal gól na 1:0 brněnský Pilík. Domácí ale i v deseti dokázali nejdříve po vlastním gólu Pavlíka vyrovnat a o pět minut později po trefě Mosese vyhrát. Brněnský trenér Svatopluk Habanec neskrýval v rozhovoru pro klubový web zklamání.

„Šedesát minut jsme hráli dobře, poctivý blok, pohyb. Řekl bych, že jsme byli o něco nebezpečnější než domácí. Od branky a vyloučení jsme se ale nepochopitelně začali pohybovat o pět metrů níž a darovali soupeři dvě branky, přičemž jedna byla vlastní a druhá po špatné malé domů. V týmu jsem pak neviděl impulz naštvanosti a touhu zápas zvrátit. Je to pro nás velké zklamání,“ shrnul kouč Habanec celý zápas ze svého pohledu.

„Před zápasem jsem říkal, že vítězné mužstvo se dá do klidu, prohrané do neklidu. To se nám stalo. Jedním z mála pozitiv je dnes výkon Ondry Vintra, který hrál svůj první ligový zápas a nepočínal si špatně,“ hledal Habanec po zpackaném zápase i pozitiva.

Zbrojovka se tedy nyní pohybuje na ligovém chvostu. Příští zápas čeká Brňany v úterý 8.8., kdy budou zajíždět do nedaleké Olomouce k utkání MOL Cupu, v němž se utkají se třetiligovým HFK Olomouc. Ligovou náladu má Brno možnost si napravit v sobotu 12.8., kdy na domácí půde přivítá pražskou Bohemku. Fanoušci klubu už mimo jiné vyhlíží česko-moravské derby se Spartou, které se odehraje v Brně na konci srpna.