Real hubeně vítězí v Superpoháru UEFA nad United

Od 20:45 se utkal vítěz Ligy mistrů a vítěz Evropské ligy v Superpoháru UEFA. Letos byl tento souboj zvlášť prestižní, neboť proti sobě svedl Real Madrid a Manchester United, tedy dva kluby s největší fanouškovskou základnou na světě.

Lépe začal duel pro favorita, Real Madrid, který se hned od začátku zápasu stavěl do dominantní pozice a určoval tempo hry. V šestnácté minutě hlavičkoval madridský Casemiro pouze do břevna, ale ve čtyřiadvacáté minutě již po centru Carvajala mířil přesně. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili United s jednou změnou, a to že místo Jesseho Lingarda do hry naskočil mladíček Rashford. Na obrazu hry se příliš nezměnilo a v 52. minutě to potvrdil střelou zblízka po přihrávce Balea Isco. V 54. minutě měli dvě velké šance i United ale ani Pogba, ani Lukaku míč do branky umístit nedokázali. V 62. minutě se již Lukaku trefil z dorážky a stav zápasu tedy byl 2:1 pro Real. V 81. minutě se v obrovské šanci objevil Marcus Rashford, ale Keylor Navas jeho střelu do dolního rohu branky vychytal. Do konce zápasuse již nic zásadního nestalo a Real tedy může po Lize mistrů slavit i vítězství v další soutěži.

Real Madrid - Manchester United 2:1 (1:0)

Branky: 24. Casemiro, 52. Isco - 62. Lukaku

ŽK: 84. Carvajal, 86. Ramos - 42. Lingard, 94. Rashford