Pozvánka do nároďáku mě potěšila i zaskočila, culí se talentovaný Zadražil

Pozvánka do nároďáku mě potěšila i zaskočila, culí se talentovaný Zadražil

Reprezentačním trenérům mládeže neušlo, že v Táboře vyrůstá talentovaný gólman. Adam Zadražil, která patří do druholigového kádru A týmu FC MAS Táborsko, se poprvé objevil v nominaci českého národního týmu kategorie U18.   

V neděli jsi oslavil 17. narozeniny a krátce předtím ji dostal pozvánku do reprezentace U18. To je pěkný dárek, ne?
Ano, pěkný dárek to opravdu je, ale musím se přiznat, že jsem to opravdu nečekal. Byla to zpráva, ze které jsem byl nesmírně potěšen, ale zároveň dost zaskočen.

Kdo tě kontaktoval, jak ses o nominaci dozvěděl?
Nikdo mě úplně nekontaktoval, ale pan trenér Nádvorník mi jen říkal, že o mně v reprezentaci vědí a tím pádem mám na sobě pořád tvrdě pracovat, aby to mohlo mít nějaké další pokračování. Jinak o tom, že jsem se do reprezentace opravdu dostal, jsem se dozvěděl od kamarádů, kteří mi poslali fotku soupisky s blahopřáním. To mi udělalo radost.

Kdy a co tě teď s reprezentací čeká, jsi z toho nervózní?
Já vůbec nevím, co teďka bude následovat, ale každopádně už teď jsem nervózní, to nemohu popřít.

Jaké byly reakce rodičů, rodiny, spoluhráčů, tvého okolí?
Reakce všech byly skvělé, všichni mi blahopřáli a přáli mi to. Za to jsem byl moc rád a zároveň mi to dodávalo trochu odvahy, když jsem ze všech stran slyšel povzbuzení.

Působíš jako dvojka v A týmu FCT za Michem Tomou. Jak spolu vycházíte, co ses už od Michala naučil?
Být dvojka v A týmu FCT je pro mě neskutečná pocta a zkušenost! Moc si toho vážím. Navíc, jak říkáte, všechno můžu absolvovat s Michalem. Vycházím s ním skvěle, učím se od něj neustále den co den. To samé od našeho trenéra gólmanů pana Pižanowského! Díky nim se pomalu, trénink od tréninku zlepšuji, tedy aspoň v to doufám a dělám pro to maximum!

Ve kterém týmu očekáváš, že budeš na podzim nejvíce chytat? B tým mužů? U19?
Těžko říct, kde budu na podzim chytat, protože v obou zmiňovaných kategoriích jsou skvělí gólmani, takže bude jen na trenérech, kam se rozhodnou mě poslat.

Zpátky k mládežnické reprezentaci. Co víš o svých nominovaných spoluhráčích, o realizačním týmu? A jak se těšíš?
Své spoluhráče znám spíš jen ze sociálních sítí, takže se určitě budu těšit na naše osobní setkání. Realizační tým také bohužel ještě neznám, ale jak říkám, budu moc rád za možnost poznat je! Každopádně těším se moc. Bude to zase něco nového, co mi dá zkušenosti a už bude jen na mně, jak s tím naložím.