Nejsem tu proto, abych změřil síly s nejdražším mužem planety, říká Sneijder o přesunu do Nice

Nejsem tu proto, abych změřil síly s nejdražším mužem planety, říká Sneijder o přesunu do Nice

Až do poslední chvíle hráč i jeho agent mlžili, že se k přesunu schyluje. Nakonec se tak ale stalo. Nizozemská hvězda Wesley Sneijder si po Galatasaray vyzkouší další angažmá, tentokrát ve Francii, kde se na rok upsal Nice. Jak sám po podpisu prohlásil, jeho rozhodnutí nemělo vliv na tom, že Neymar zamířil do PSG.

Kouč Lucien Favre má v plánu zopakovat loňský úspěch a bojovat opět o francouzský titul. Monako a PSG mají hodně silné kádry a mnohem lepší finanční možnosti, ale Nice nestrká hlavu do písku a snaží se posilovat chytře a efektivně. I proto přišel Wesley Sneijder, který se těší velké popularitě i v zemi galského kohouta, o čemž přesvědčilo i jeho přivítání na letišti.

Francouzská nejvyšší soutěž může být nyní lákavá, když se v ní objevil Neymar, ale Sneijder trvá na tom, že jeho rozhodnutí padlo po prozkoumání filozofie, jako v Nice razí. Líbí se mu dlouhodobý projekt, který chce stavět na stabilním rozpočtu a chuti rvát se o úspěch.

„Dobří hráči vždy pomohou každému klubu se lépe rozvíjet. Je tu mnoho mladých, kterým mohu pomoci předávat zkušenosti. Je tu skvělá mentalita, jste vedle, jestli jste si mysleli, že chci být ve Francii slavný jako Zlatan nebo Neymar. Nejsem tu ani proto, abych právě s Neymarem měřil síly a porovnával se. Na prvním místě je pro mě klub a týmové výsledky,“ prohlásil Sneijder.