Van Kessel měl možnost si zahrát EL se Zlínem, ale zvítězila neatraktivní třetí anglická liga

Van Kessel měl možnost si zahrát EL se Zlínem, ale zvítězila neatraktivní třetí anglická liga

Ještě v minulém týdnu byl spojován nizozemský útočník Gino van Kessel s přesunem do Zlína. Ševci projevili opětovný zájem, ale z transferu nakonec sešlo. Čtyřiadvacetiletá bývalá tvář Trenčína se ve Slavii nedokázala adekvátně prosadit, ale moravská adresa ji nezaujala a dala přednost třetí anglické lize.

Mohl hrát v týmu, který bojuje o přední příčky v české nejvyšší soutěži a na podzim ho čeká také skupinová fáze Evropské ligy. Jeho otec, který mu dělá také agenta, tvrdil, že Zlín je dobrá adresa a přesun byl na spadnutí. Vše ale nabralo v posledních dnech nečekaných zvratů a Gino van Kessel nakonec míří na Ostrovy.

Na roční hostování se uspal třetiligovému Oxfordu United a poté může být uplatněna i opce. „Gino odchází na roční hostování do anglického Oxford United, který bude hradit veškeré náklady spojené s hráčovým působením,“ prohlásil tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Již nyní je jisté, že v případě trvalého prodeje na tom Slavia prodělá. Opce je stanovena na částku 900 tisíc euro, ale v minulém roce jej koupila z Trenčína 32 milionů korun, což je zhruba o deset milionů méně. Velký potenciál ale Van Kessel nenaplnil a za sešívané se střelecky prosadil jen ve čtyřech případech.