Plzeň porazila Olomouc, Baník veze vysokou prohru ze Slovácka, Slavia zvítězila v předehrávce

Slavia v předehrávce třetího kola HET porazila v Edenu Jihlavu 2:0. Zdobit ji může čisté konto, už třetí v lize a také ligy pocit, že na úterní play off Ligy mistrů na Kypr poletí s třemi body v kapse, ale také s mnoha podněty pro zlepšení. V sobotních zápasech se od 16:00 utkaly týmy Plzně s Olomoucí, Brna s Bohemkou a Slovácka s Baníkem Ostrava.

V domácím dresu debutovala nová posila Sobol, v útoku nastoupila Slavia v plné zbroji, tedy s Dannym, van Burenem a Škodou. Víc než na dva góly do sítě klubu, který dosud v lize neskóroval, to však nestačilo.

„První poločas byl z naší strany velmi dobrý, vytvořili jsme si další šance, měli jsme je proměnit. Ve druhé půli jsme se nechali zatlačit, neměli jsme dobrou organizaci hry, musel odejít Deli, snad to není nic vážného. Doktoři si ho vezmou do parády,“ hodnotil utkání pro televizi trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

„Škoda, že jsme se neprosadili více, soupeř měl v obraně dost okének, měli jsme si více dávat míče od nohy,“ říkal už v poločase do mikrofonu České televize Josef Hušbauer, který otevřel skóre v 6. minutě z penalty. Stal se po Škodovi a Altintopovi třetím úspěšným exekutorem pokutového kopu v dresu Slavie v tomto soutěžním ročníku. První gól ze hry sešívaných pak v 18. minutě přidal Danny, když dorážel míč do prázdné branky po akci Škody a geniální přihrávce právě Hušbauera. Víc branek už nepadlo. Naopak gólman Laštůvka se blýskl několika perfektními zákroky, kterými udržel čisté konto a slavistický klid.

V zápase Brna s Bohemians byli mírným favoritem domácí, ale svoji úlohu zpočátku příliš nezvládli. Již ve dvanácté minutě fauloval brněnský Kijanskas ve vápně a Bohemka tak kopala penaltu. Brankář Dušan Melichárek alepokutový kop Kuchty chytil a stav tak zůstal bezbrankový. Do konce poločasu bylo aktivnější Brno a vypracovalo si i dvě šance. Druhý poločas začal stylem "nahoru dolů", ale více ze hry měla přeci jenom Zbrojovka. V 64. minutě neproměnil největší šanci zápasu domácí Kratochvíl a v 83. minutě se zase po střele Jiráska blískl líbivým zákrokem domácí brankář Melichárek. Do konce zápasu se již nic zásadního nestalo a Brno se tedy s Bohemkou loučí bezbrankově.

V dalším ze zápasů se potkali dva doposud stoprocentní celky. Nováček z Olomouce zavítal do Plzně, která byla samozřejme favoritem. Již od začátku měla více ze zápasu Plzeň, ale v prvním poločase se ke dvěma větším šancím dostala i Olomouc. Přesto se nikomu skórovat v první půli nepodařilo a do kabin se tak šlo bez branek. V prvních dvaceti minutách druhého poločasu si domácí vybudovali tři velké šance, ale ani jednu z nich neproměnili. V 69. minutě se ale trefil Václav Pilař a Viktoria tak vedla 1:0. V 76. minutě si pak dal málem vlastní gól David Limberský a jelikož se již Olomouc do konce zápasu k žádné větší šanci nedostala, jediným stoprocentním týmem v soutěži zůstavají "Západočeši".

V moravsko-slezském derby přivítalo Slovácko ostravský Baník, se kterým do Uherského Hradiště přicestovalo mnoho příznivců. V zápase doposud neporažených celků bylo mírným favoritem Slovácko, a to svou úlohu na sto procent splnilo. Po pětadvaceti minutách již Slovácko vedlo 3:0 po gólech Zajíce, Daníčka a Havla. V 29. minutě se trefil po centru Stáni hostující Šindelář a v 36. minutě snížil na 3:2 z penalty Baroš. Baník se tak dostal na rozdíl jednoho gólu a oživil šanci na body. Těsně před koncem poločasu se ale po centru prosadil domácí Stanislav Hofmann a do kabin se šlo za stavu 4:2. V poslední minutě upravil skóre na konečných 5:2 Havlík a nováček z Ostravy odjíždí domů poražen.

Slavia – Jihlava 2:0 (2:0)

Branky: 6. Hušbauer z pen., 18. Danny.

Sestava Slavia: Laštůvka – Bořil (46. Frydrych), Jugas, Deli (60. Souček), Sobol – Ngadeu – van Buren (86. Švento), Hušbauer, Rotaň, Danny – Škoda

Sestava Jihlava: Rakovan – Nový, Kryštůfek, Krejčí, Keresteš – Daníček (46. Klíma) – Fulnek, Zoubele (80. Štěpánek), Hronek, Popovič (55. Dvořák) – Ikaunikes

Brno - Bohemians 0:0 (0:0)

ŽK: 7. Kratochvíl, 44. Pilík - 26. Šmíd, 84. Nečas

Sestava domácí: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jakub Šural – Polák (81. Michal Škoda) – T. Pilík, Kratochvíl – Přichystal (58. Fortes), Koné, Lutonský

Sestava hosté: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (72. Mašek), Švec, M. Hašek, Nečas (88. Jindřišek) – Kabajev (60. Jirásek), Kuchta

Diváci: 3480

Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Myška

Plzeň - Olomouc 1:0 (0:0)

Branky: 69. Pilař

ŽK: 90. Čermák - 45+3. Chorý, 64. Jemelka, 90+1. Kalvach

Sestava domácí: Hruška – Řezník, Hejda (46. Havel), Hájek, Limberský – Hrošovský, Živulić – Kopic (60. Pilař), D. Kolář, Zeman (82. Čermák) – Krmenčík

Sestava hosté: Buchta – Sladký (79. Obročník), Radaković, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (82. Manzia), Houska, Texl (72. Moulis), Kalvach, Falta – Chorý

Diváci: 10135

Rozhodčí: Pechanec - Wilczek, Kotalík

Slovácko - Ostrava 5:2 (4:2)

Branky: 6. Zajíc, 11. Daníček, 22. Havlík, 45. Hofmann, 90+1. Havlík - 27. Šindelář, 36. Baroš (pen.)

ŽK: 29. Navrátil, 35. Divíšek, 78. Reinberk - 41. Granečný, 63. Baroš, 82. Hrubý, 85. Hlinka

Sestava domácí: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček, Šumulikoski – Navrátil (90. Juroška), Machalík, Havlík – Zajíc (80. Kubala)

Sestava hosté: Vašek – P. Breda (76. Mičola), Pokorný, Šindelář, Sus (46. de Azevedo) – Granečný, Hlinka, R. Hrubý, Stáňa – Poznar (46. J. Šašinka), Baroš