Zdravý rozum vyhrál, Neymar nakonec Barcelonu nezažaluje

Brazilec Neymar zvažoval po rekordním přestupu do PSG žalobu na svého bývalého zaměstnavatele, FC Barcelona. Podle Neymarova právníka se Barcelona provinila tím, že pětadvacetiletému Brazilci nevyplatila bonus věrnosti v hodnotě 26 milionů eur. Platba ovšem údajně proběhla, akorát byly peníze "zmraženy" na jednom z bankovních účtů Neymarovy rodiny.

Zdravý rozum vyhrál, Neymar nakonec Barcelonu nezažaluje

Situace je velmi nepřehledná a jasné stanovisko nedokáže vydat ani Španělská královská banka, kterou o pomoc požádala právě Barcelona. Peníze ale patrně byly odeslány a Neymar tak prý žalobu na katalánský velkoklub nepodá. Podle zdrojů Goal.com se mělo jednat o podpisový bonus smlouvy, kterou Neymar s Barcelonou prodloužil loni v říjnu. 

„Ano, ten bonus doopravdy ve smlouvě existuje a je to nestandardní platba za dodržení kontraktu. My věříme, že podmínka pro vyplacení tohoto bonusu byla splněna a s Barcelonou tedy zůstáváme v kontaktu,“ prohlásil Neymarův právník Marcos Motta. „Už ale nezvažujeme podání žaloby na FC Barcelona. Klub se k nám vždy jednal férově a my věříme, že vše vyřešíme mírovou cestou,“ dodal Motta.

Neymar přestoupil do PSG začátkem letošního srpna za rekordních 222 milionů eur. Podle dostupných informací si svůj debut neodbude ani v nedělním ligovém zápase proti Guingampu, protože přestup ještě nebyl zcela administrativně dotažen. Další šanci na první soutěžní start za Paříž bude mít Neymar až příští neděli, kdy PSG na domácí půdě přivítá ambiciózní Toulouse.