Na úvod Premier League prohrál obhájce s Burnley, Rooney vystřelil výhru Evertonu

V předehrávce prvního ligového kole se v pátek, 11. srpna, od 20:45 utkaly na Emirates stadium celky Arsenalu a Leicesteru City. V sobotu se v brzkém zápase od 13:30 utkal Watford s favorizovaným Liverpoolem. V sobotu od 16:00 bylo naplánováno pět zápasů. Utkal se Crystal Palace s Huddersfieldem, Everton se Stoke City, Chelsea s Burnley, Southampton se Swansea a West Bromwich s Bournemouthem. Od 18:30 se pak utkal nováček z Brightonu s Manchesterem City.

V zápase mezi "Gunners" a vítězem Premier League ze sezony 2015/16, Leicesterem City, byli jasným favoritem domácí. Arsenal svou roli favorita potvrdil hned ve druhé minutě, kdy se po centru Elnenyho prosadil hlavou nejdražší hráč v historii klubu, Alexandre Lacazette. Radost "Gunners" ovšem netrvala dlouho, neboť o tři minuty později srovnal hlavičkou hostující Shinji Okazaki. Ve 22. minutě nedokázal míč do branky usměrnit Danny Welbeck a projevilo se pravidlo "nedáš dostaneš". Ve 29. minutě se po centru Marca Albrightona trefil do bránc hostující Jamie Vardy a "Lišky" tak vedly na hřišti soupeře 2:1. Těsně před koncem poločasu se přece jen dokázal trefit Welbeck a do kabin se tak šlo za stavu 2:2. V 56. minutě se trefil po rohovém kopu znovu Jamie Vardy a hosét tak znovu o gól vedli. V následujících dvaceti minutách přišly tři velké neproměněné šance Bellerina, Ramseyho a Özila. V 83. minutě mohl začít obrat, když nejdříve srovnal Ramsey střelou k levé tyči a o dvě minutě vstřelil hlavičkou vítězný gól pro domácí Olivier Giroud. Arsenal tedy vyhrál a vzal první tři body v novém ročníku Premier League.

Ani zápas s pořadovým číslem 2 nenechal žádného fanouška v klidu. Liverpool přijel do Watfordu s jasným cílem - přivést domů tři body. Opora Coutinho ale nebyla ani na lavičce kvůli zranění zad. V zápase naopak za Liverpool soutěžne debutoval Egypťan Mohamed Salah. Zápas začal lépe pro domácí, kteří díky hlavičce Okaky vedli v osmé minutě 1:0. V děvetadvacáté minutě srovnal po přihrávce Cana Sadio Mané, ale remízový stav dlouho nevydržel, neboť o tři minuty později se k odraženému míči dostal domácí Doucoure a do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí. Deset minut po začátku druhého poločasu Liverpool znovu srovnal, když se z penalty trefil Roberto Firmino. V 57. minutě atraktivní podívaná pokračovala, neboť vedení na stranu hostů dostal po přihrávce od Roberta Firmina Mohamed Salah. Už už to vypdalo, že poveze Liverpool z Watfordu hubené vítězství, ale v 94. minutě se dostal k odraženému míči Uruguayec Britos a týmy se tak loučí smírně.

Crystal Palace přivítal nováčka Huddersfield, který stál o dobrý vstup do soutěžě. Favorizovaný Crystal Palace ale začal zápas špatně. Po půlhodině hry již doma s nováčkem prohrával 0:2 po vlastním gólu Warda a trefě Mounieho. Do konce poločasu již další gól nepadl. V 78. minutě se znovu trefil Mounie a Huddersfield mohl začít slavit. Do Premier League vstoupil výhrou 3:0 na hřišti favorizovaného soupeře.

V Goodison Parku se utkal Everton se Stoke City a snad všechny oči směřovaly na Wayna Rooneyho, který do ligového zápasu za Everton nastoupil po dlouhých třinácti letech. Celý první poločas byl nudný a žádný větší šance jsme se nedočkali. Tedy až do 45. minuty kdy Dominic Calvert-Lewin vyslal centr do vápna a Wayne Rooney precizní hlavičkou nasměroval míč pod břevno. V 70. minutě se dostal do gólové šance znovu Calver-Lewin ale trefil pouze dobře postaveného brankáře Stoke. Do konce zápasu se již nic zásadního nestalu a Rooney tak společně s celým Evertonem slaví hubenou výhru.

Chelsea byla jakožto obhájce titulu v zápase s Burnley jasným favoritem a svou úlohu chtěla potvrdit. Ve čtrnácté minutě ale dostal červenou kartu domácí obránce Gary Cahill a trenér "Blues" Conte měl na problém zaděláno. V poločase Chelsea prohrávala před domácím publikem 0:3 po jednom gólu Warda a dvou gólech Vokese. Po poločase se Chelsea probrala a v 69. minutě dokonce gólem Moraty snížila na 1:3. V 81. minutě ale "Blues" šli do devíti, neboť Fabregas dostal druhou žlutou kartu a předčasně zamířil do sprch. I přesto dokázali obhájci titulu ještě jednou snížit, protože v 88. minutě se z bezprostřední blízkosti trefil stoper David Luiz.

V dalším ze zápasů se představila Swansea na hřišti favorizovaného Southamptonu. Southampton svou roli od začátku potvrzoval ale v páté minutě nedokázal v dobré šanci nasměrovat míč do brány Dušan Tadič. Ve dvacáté minutě se za domácí netrefil ani James Ward-Prowse, stejně jako v 38. minutě v obrovské šanci Maya Yoshida. Poločas tedy skončil 0:0, ale jasně víc ze hry měli domácí. Ve druhém poločase byli oba týmy méně aktivní a první velké šance jsme se dočkali až deset minut před koncem, kdy domácí Maya Yoshida střílel pouze nad břevno. Do konce zápasu se již nic zásadního nestalo a týmy se tak loučí bezbrankovou remízou.

West Bromwich se doma utkal s ambiciózním Bournemouthem. Přestože od začátku zápasu měl větší držení míče Bournemouth, více šancí si vytvářel West Bromwich. V 31. minutě hlavičkou poslal míč do brány Egypťan v barvách West Bromwich Ahmed Hegazy a domácí tak mohli slavit. Ve druhém poločase jsme žádný náznak větší šance neviděli a zápas tak končí poměrem 1:0 pro domácí.

Nováček z Brightonu přivítal na svém hřišti silný Manchester City, ale stejně jako Huddersfield, i Brighton vstoupil do souboje s favoritem statečně. Poločasový stav byl 0:0 a Brighton tak pokukoval po bodech ze zápasu s mnohem silnějším týmem. City ale potvrdili roli favorita a po gólu Agüera ze 70. minuty a vlastním gólu domácího Dunka ze 75. minuty vezou domů pohodou výhru 2:0. Jiří Skalák ani Aleš Matějů nebyli ani na lavičce.

Arsenal - Leicester City 4:3 (2. Lacazette, 45+2. Welbeck, 83. Ramsey, 85. Giroud - 5. Okazaki, 29. Vardy, 56. Vardy)

Watford - Liverpool 3:3 (8. Okaka, 32. Doucoure, 90+4. Britos - 29. Mané, 55. Firmino (pen.), 57. Salah)

Crystal Palace - Huddersfield 0:3 (23. Ward, 26. Mounie, 78. Mounie)

Everton - Stoke 1:0 (45+1. Rooney)

Chelsea - Burnley 2:3 (69. Morata, 88. Luiz - 24. Vokes, 39. Ward, 43. Vokes)

Southampton - Swansea 0:0

West Bromwich - Bournemouth 1:0 (31. Hegazy)

Brighton - Manchester City 0:2 (70. Agüero, 75. Dunk (vlastní))