Vždycky je to trošku zvláštní, říká před zápasem Plzně s ambiciózní Olomoucí Hořava

Viktorii Plzeň čeká v sobotu od 16:00 doma těžký souboj s nováčkem z Olomouce. Sigma vyhrála obě úvodní kola HET ligy, když nejdřív zaskočila favorita z Boleslavi na jeho hřišti a ve druhém kole doma porazila Liberec. Nyní klub zamíří na západ Čech a my se můžeme těšit na souboj dvou zatím stoprocentních týmů.

Vždycky je to trošku zvláštní, říká před zápasem Plzně s ambiciózní Olomoucí Hořava

Speciální bude tento zápas především pro Tomáše Hořavu, který je sice odchovancem Olomouce, ale od roku 2013 působí právě v Plzni. „Vždycky je to trochu zvláštní. I když už jsem čtyři roky pryč, ke klubu mám pořád určitý vztah, samozřejmě se na zápas těším a beru to jako speciální věc,“ řekl před zápasem Hořava pro klubový web. Hořava odehrál v prvním kole HET ligy proti Dukle 90 minut a vstřelil jeden gól, do druhého zápasu v Jablonci už zasáhl pouze jako náhradník.

„Až jsem z toho překvapen, jak skvělý mají start. Je vidět dlouhodobější práce trenéra Jílka. Zvládli dvě těžká utkání, takže i z tohoto důvodu nás čeká nelehký soupeř,“ přiznává Hořava, že jeho bývalého zaměstnavatele zastihla po návratu do liga nevídaná forma. Všichni hráči Plzně se ale shodují, že cílem jsou tři body a chtějí navázat na první domácí ligové utkání proti Dukle, které vyhráli poměrem 4:0.

Plzeň čeká příští zápas již ve čtvrtek, 17. srpna, kdy doma přivítá kyperský celek AEK Larnaca v boji o postup do základní skupiny Evropské ligy. V neděli, 20. srpna, pak sehraje duel čtvrtého kola HET ligy na hřišti Jihlavy. Ve čtvrtek, 24. srpna, odehrají "Viktoriáni" na Kypru odvetu čtvrtého předkola Evropské ligy.