Rooney stanovil nový, poměrně netradiční, rekord Premier League

Útočník Evertonu Wayne Rooney je již rekordmanem v počtu vstřelených gólů v Manchesteru United. Nyní ale stanovil nový rekord Premier League, a to v nejdelší době mezi dvěma zápasy ve stejném týmu. Od jeho posledního zápasu za Everton až do toho dnešního uplynulo totiž neuvěřitelných 4837 dní (více než 13 let) a Wayne Rooney tak má o jeden rekord více.

Rooney stanovil nový, poměrně netradiční, rekord Premier League

Se zajímavou novinkou přišel na Twitteru OptaJoe, jehož "tweet" okamžitě sdílela i oficiální stránka Premier League. Wayne Rooney naposledy působil v Evertonu mezi lety 2002 a 2004, kdy v sedmašedesáti utkáních vstřelil 15 gólů. Pak přestoupil k United, kde se stal klubovou legendou. Dohromady tam vstřelil 183 gólů v 393 zápasech.

V nynějším přestupovém období se Rooney vrátil jako volný hráč do Evertonu a mohl tak stanovit tento zajímavý rekord. Rooney je také rekordmanem anglického nároďáku, v jehož dresu si připsal 53 gólů a překonal tak legendární střelce Bobbyho Charltona, Garyho Linekera i Michaela Owena. Sedm startů za Anglii mu chybí k tomu, aby překonal Petera Shiltona v počtech odehraných zápasů za "Albion".

Rooney do zápasu prvního kola Premier League proti Stoke City nastoupil v základní sestavě, a proto je jisté, že rekord již překonal. Everton již toto léto přivedl několik zajímavých posil, jako jsou Davy Klaassen, Jordan Pickford, Michael Keane nebo Sandro Ramirez. Tým naopak opustila dlouholetá opora Romelu Lukaku.