Věděl jsem, že Neymar odejde už od Messiho svatby, přiznává Pique

Dlouholetý stoper a opora FC Barcelony Gerard Pique s odstupem času prohlásil, že o tom, že Neymar chtěl odejít z Barcelony věděl již delší dobu. Po táhlých jednáních o přestupu přišel Neymar do Paříže jako nejdražší hráč všech dob za 222 milionů eur, ale ani v tuto chvíli není ještě jeho přestup úplně administrativně dotažen. 

Věděl jsem, že Neymar odejde už od Messiho svatby, přiznává Pique

Pique přidal ještě v době, kdy byl Neymar v Barceloně na Twitter příspěvek s jeho fotkou a napsal k němu: "zůstává". To uklidnilo mnoho fanoušků katalánského velkoklubu, ale nepomohlo to, neboť Neymar stejně odešel. „Necítím se podvedený, teď když už si to všechno sedlo, tak konečně můžu říct jak to všechno bylo,“ zahájil Pique rozhovor pro britský Goal.com.

„Už na Messiho svatbě nám Neymar sdělil svůj nápad, že by odešel. Ten den, kdy jsem dal na Twitteru tu fotku, že zůstává, tak už jsem na sto procent věděl, že je na odchodu. Byl to poslední výstřel do tmy,“ přiznává Pique. „Za tu fotku na mě byl naštvaný. Nemůžeme se mu divit, že odešel, nechtěl už být v ničím stínu, v Barceloně hrál vždycky dobře a my bychom mu měli popřát vše nejlepší do kariéry. Já osobně doufaám, že se s ním ještě někdy na hřišti jako spoluhráč potkám,“ dodal Pique.

Neymar bude čekat na svůj debut v PSG minimálně do 20. srpna, neboť přestup ještě stále není ze španělské strany plně administrativně dotažen. Barcelona naopak hledá za peníze inkasované za Neymara velkou posilu. Nejvíce se v médiích hovoří o příchodu Ousmane Dembélého, Coutinha nebo Paula Dybaly.