Chelsea se vstup do sezony nevydařil, Conte už podal nabídku na konkrétního hráče

Chelsea se vstup do ligové sezony nevydařil, když prohrála doma s Burnley 2:3 (v poločase prohrávala 0:3). Conte podle britského deníku Daily Telegraph po zápase hned zamířil do své kanceláře a poslal nabídku v hodnotě 25 milionů britských liber za záložníka Leicesteru City Dannyho Drinkwatera. 

Chelsea se vstup do sezony nevydařil, Conte už podal nabídku na konkrétního hráče

Není to první nabídka Chelsea na Drinkwater v této sezoně. Začátkem července údajně Conte nepochodil s nabídkou v hodnotě 15 milionů liber na toho samého hráče. Drinkwater je mimo jiné jedním ze strůjců velkého úspěchu Leicesteru z roku 2016, kdy se outsiderům podařilo vyhrát titul v Premier League. Conte hráče vychvaloval ještě během svého působení u italského národního týmu.

Sedmadvacetiletý Danny Drinkwater by měl být pro kádr Chelsea alespoň částečnou náhradou za Nemanju Matiče, který odešel za 35 milionů liber do Manchesteru United. Drinkwater je odchovancem Manchesteru United, za jehož "áčko" ovšem neodehrál ani jeden ligový zápas. Seinorskou kariéru během působení u United strávil hostováním V Huddersfieldu, Cardiff City, Watfordu a Barnsley. V roce 2012 přestoupil do Leicester City a již od začátku svého působení se stal jedním z tahounů týmu.

Drinkwater slavil s Leicesterem v roce 2014 postup do Premier League, kde "Lišky" působí dodnes. Drinkwater se může také pochlubit, že je anglickým reprezentantem, neboť od roku 2016 si za Anglii připsal tři starty. Za celou dobu působení v Leicesteru nastoupil k 193 zápasům, ve kterých vstřelil 13 gólů.