Paříž znovu loví ve Španělsku, tentokrát chce brankáře Atlética Madrid

Paříž znovu loví ve Španělsku, tentokrát chce brankáře Atlética Madrid

Paříž stále nemá dost. I když již pravděpodobně porušila Finanční Fair Play UEFA, stejně chce dál posilovat. V Atléticu Madrid si vyhlédlo vedení klubu z hlavního města Francie čtyřiadvacetiletého slovinského brankáře Jana Oblaka. Podle dohody, která je v současné době aktuální by opačným směrem zamířil Javier Pastore a PSG by tentokrát neutratil ani euro.

O dohodě informuje španělský deník AS a dodává, že k administrativnímu dotažení přestupu by mělo dojít během příštího týdne. V Paříži je v současné době brankářskou jedničkou sedmadvacetiletý Němec Kevin Trapp, kterému kryje záda Oblakův vrstevník Alphonse Areola. Pastore, za kterého by měl být Oblak vyměněn, nastupoval v Paříži pravidelně na postu ofenzivního záložníka.

Oblak působí v Atléticu Madrid od roku 2014 a za tři sezony si vytvořil absolutně neotřesitelnou pozici brankářské jedničky. Do Atlética přišel Slovinec před třemi lety z portugalské Benficy Lisabon, kde se stal brankářem sezony tamnější ligy, za 16 milionů eur. Pastore se naopak může pochlubit tím, že je argentinským reprezentantem, neboť si od roku 2010 za jihoamerickou zemi připsal sedmadvacet startů, ve kterých vstřelil dva góly.

Pokud by skutečně k výměně došlo, nemusel by se Pastore učit nový jazy, neboť španělština je jeho mateřštinou. Oblak by naopak po slovinské, portugalské a španělské okusil úplně novou ligu. O jeho brankářských kvalitách svědčí i to, že debut za slovinský národní tým si připsal již v devatenácti letech. Od roku 2012 odchytal Oblak za Slovinsko dohromady čtrnáct zápasů. V dresu Atlética si celkem připsal 79 startů.