El Clásico: noční předehry před ligou a boj o psycho…

Už pět let neměl Španělský superpohár tak nabito ostrými, jako letos. Po pěti letech se totiž o tuto nejmladší trofej na pyrenejské klubové scéně utkají Real Madrid a FC Barcelona. O prestiž je postaráno, Katalánci budou hrát poprvé bez Neymara a vyzývají jako vítězové Španělského poháru mistra a šampiona Ligy mistrů.

El Clásico: noční předehry před ligou a boj o psycho…

Ale i kdyby se nehrálo „o nic“, tak souboj těchto dvou gigantů bude vždy táhnout. Oba stadiony budou vyprodané na noční začátky utkání. Ano, noční. Nedělní první zápas na Nou Camp se hraje od 22 hodin a středeční odveta v hlavním městě dokonce od 23 hodin. Inu, prázdniny…

Real tak může získat už čtvrtou trofej v tomto roce. Vyhrál totiž evropský Superpohár, když porazil Manchester United. „Vítězství vás nikdy neomrzí, chceme vyhrávat i nadále. Máme talentované mužstvo, tvrdě pracujeme a můžeme dospět k dalším trofejím,“ prohlásil trenér Bílého baletu Zinedine Zidane.

Barcelona půjde do boje bez Neymara, ale s novým koučem Valverdem: „Neymar si vybral svůj osud, přejeme mu hodně štěstí. Některé dveře se zavřely, jiné se otevírají,“ pravil neurčitě Ernesto Valverde.

Barcelona vyhrála Španělský superpohár už dvanáctkrát, Real devětkrát. „Bude to psycho, jako vždy,“ napsal na twitter jeden z fanoušků před současným dvojzápasem.