Plzeň táhnou exmarodi, ale pomohou i proti Kypřanům?

Jen Viktoria Plzeň má bez ohledu na další výsledky třetího kola HET ligy plný počet bodů. K další výhře dospěla v sobotu odpoledne doma, když porazila Olomouc 1:0. Trefil se nečekaný kanonýr a v sestavě se objevil i další nedávný marod. S nimi prožívá Viktorka snový start do ligové soutěže.

Kdo se to trefil? Václav Pilař přece. Naposledy skóroval 30. května 2015, v posledním kole, když Plzeň slavila titul. Byl to jeho poslední start před dlouhou zdravotní přestávkou. Pro soupeře z Příbrami to byl tehdy hodně laciný gól. Míč skočil těsně před brankářem a zapadl do branky. Je to tedy dva roky, dva měsíce a dva týdny, jak spočítali kolegové z fotbal.idnes.cz

Na hřiště přišel bývalý reprezentant v 60. minutě a hned se stal lídrem plzeňské ofenzívy. Dát gól mohl už po třech minutách, ale dočkal se po devíti, kdy obrana Hanáků se více věnovala Krmenčíkovi a Pilař měl situaci snazší: „Nějak to vyplynulo ze situace. Míč letěl v takové výšce, že mě napadlo se do toho z výšky trochu položit. Prostě takový nápad...“

Spoluhráče chválil také další exmarod a tahoun, který se vrací do herní pohody, David Limberský: „Už jsme skoro nevěřili, že se může vrátit. On to dokázal a my mu to strašně moc přejeme. Když mu vydrží zdraví, pořád může být hodně platný. Dnes to ukázal.“

Plzni sice vyšel start do ligy, ale pro sezonu bude nyní klíčové, zda se jí podaří postoupit před kyperskou Larnacu. První duel se hraje ve čtvrtek. Bude k dispozici i Pilař? „Budu soudný, celých devadesát minut bych asi nezvládl. Zpomalily mě svalové problémy, takže jsem odtrénoval jen pár tréninků. Dnes bych asi dokázal odehrát i víc než třicet minut, ale nemůžu říct, jestli celý zápas,“ řekl pro idnes.cz.