První náhrada za Neymara je na cestě do Katalánska. Brazilec za Brazilce

Jak nahradit Neymara? S tím si lámou hlavu v Barceloně od té doby, co slavný Brazilec pláchl za 222 milionů eur do Paříže. Namítnete, že taková persona se nedá jen tak nahradit. Zřejmě ano, ale na Nou Camp to zkouší. Bude to v první fázi stát v přepočtu miliardu korun.

První náhrada za Neymara je na cestě do Katalánska. Brazilec za Brazilce

„Náhradníkem“ má být Neymarův krajan, který ovšem nepřichází ze země samby, ale z Číny. Jmenuje se Paulinho a na fotbalový chlebíček si vydělává v předním čínském klubu Kuang-čou Evergrande.

Podle španělských médií je dohoda o přestupu před podpisem, Barcu tento „špás“ bude stát 40 milionu eur, což je těsně za hranicí miliardy korun. Tak vysoká je totiž výstupní klauzule hráče v čínské smlouvě, ale zajímavé je, že v nové smlouvě nemá být tato výstupní klauzule zmiňována, ale má jít o dohodu obou klubů.

Paulinho je odchovancem Corinthias Sao Paolo, před čtyřmi lety zaujal skauty anglického Tottenhamu a za dvacet milionů eur se stěhoval do Londýna, což byl tehdy klubový rekord kohoutů. Jenže v Premier League se moc neprosadil a vyslyšel volání svého trenérského krajana Luize Felipe Scolariho, který Paulinha vedl v národním týmu. A odešel za ním do Evergrande.

29 letý Brazilec odehrál v národním týmu 41 utkání a dal 9 branek.