Tomáš Pilík: ke gólu a bodům chybělo pár centimetrů

ROZHOVOR

Společnou večeří a jedním dovoleným pivem rozdýchávali v týdnu fotbalisté Zbrojovky hrozivý start do sezony, když vypadli z Poháru FAČR s třetiligovým HFK Olomouc. Pomohlo to jen částečně, v lize Brno remizovalo s Bohemians 0:0. Nejlepším hráčem na hřišti byl záložník Tomáš Pilík, letní posila z Příbrami.

Tomáš Pilík: ke gólu a  bodům chybělo pár centimetrů

Tomáši, co chybělo Brnu k výhře, samozřejmě kromě vstřeleného gólu?

Hráli jsme to, co jsme si řekli, hra byla celkem slušná, ale nebylo nám souzeno to tam nějak dotlačit, i když příležitosti tam byly. Ale myslím, že jsme podali výkon, od něhož se dá odrazit. Když takhle budeme pokračovat v dalších zápasech, body přijdou v dalších zápasech.

Jak byl po sérii předchozích nezdarů tento zápas náročný psychicky?

Nebylo to jednoduché, ale chtěli jsme to hodit za hlavu a moc se v tom nebabrat. V přípravě jsme se nezaměřovali ani tak na Bohemku, jako spíš na sebe. Myslím, že výkon to byl slušný, jen tomu chyběl gól a ty tři body.

Možná byla klíčová neproměněná penalta soupeřem hned v úvodu. Po ní jste se nakopli.

Je to možný, takový moment nakopne vždy ten tým, který z toho vytěží, oni gól nedali, my jsme se zvedli, dodalo nám to sebevědomí. Byl to impuls, ale co z toho, když jsme nedali gól? Bylo to spíš o smůle, než o nějakém neumění. Stačilo pár centimetrů a mohl jsem dát gól já nebo Kratochvíl, který trefil břevno.

Bohemka ve druhé půli skoro nevylezla za půlku. Měli jste velký tlak.

My jsme chtěli zjednodušit hru, sbírat odražený balóny a hrát je hodně na Francise, dokáže je podržet a vázat na sebe protihráče. Proto to tak vypadalo.“

Vy jste byl hodně aktivní, byl to váš nejlepší zápas v brněnském dresu?

To bych nechal na někom jiném, aby to zhodnotil. Snažil jsme se takto aktivně hrát i v předchozích zápasech, ale vždycky to nejde. Dnes jsem se cítil dobře, ale když jsme nevyhráli, tak to zase takový prospěch nepřineslo.