Na Letné se bude tento týden zeštíhlovat kádr. Na hostování odejde několik hráčů

K tomuto datu sehrála Sparta pět soutěžních zápasů s bilancí jedné výhry, dvou remíz a dvou porážek. Letenští fanoušci si asi představovali od posíleného souboru o něco více a moc dobře to ví i italský trenér Andrea Stramaccioni, jehož svěřenci nedokázai vyhrát v Liberci ani přes početní převahu a ze stadionu U Nisy si odvezli pouhou remízu 1:1, což je bráno za velkou ztrátu.

Na Letné se bude tento týden zeštíhlovat kádr. Na hostování odejde několik hráčů

"Po vyloučení domácích hráčů jsme bohužel nedokázali reagovat a změnit náš styl hry. Stále jsme hráli stejně, jako by hrál stejný počet hráčů. Měli jsme být přímočařejší a nehrát postupně kolem dokola. Navíc jsme neproměnili šance a dostali gól po přímém kopu, kdy domácí hráč dorážel sám před brankářem," posteskl si na pozápasové tiskové konferenci bývalý stratég Panathinaikosu Atény, Udinese či Interu Milán.

Ten zároveň poukázal na to, že bya Sparta obraná o regulérní trefu. "V situaci, kdy hrajeme jedenáct proti devíti, musíme zápas ukončit dalším gólem. Konečný výsledek je pro nás samozřejmě zklamáním. Myslím, že jsme byli také připraveni o gól, když byl Zahustel mylně zastaven kvůli ofsajdu," pokračoval webem sparta.cz citovaný nadřízený Lafaty, Váchy, Koubka a spol.

Nevím, co se s námi stalo, hlesl zklamaný Frýdek za všechny sparťany

Stramaccioni zmínil při svém hodnocení i několik konkrétních jmen. "Vím, že zápasy proti Slovanu jsou náročné pro všechny. Rozhodl jsem se využít stejnou sestavu jako v Mladé Boleslavi. Pouze Šural nahradil Juliše na střídačce. Martin Frýdek měl i další šance kromě toho gólu, co dal. Bohužel jsme nabídli soupeři šanci skórovat z přímého kopu. Jak jsem ale řekl, musíme se dostat do fáze, kdy nedovolíme soupeři dostat se zpět do zápasu. Všechny pokyny jsem na hráče řval od střídačky. Tomáš Rosický naši hru oživil a vedl nás. Poslali jsme na hřiště i Šurala, který měl jít na hřiště ještě před vyloučením Ćiviće," doplnil kormidelník slavného "S".

V Generali aréně by se měl zeštíhlovat kádr právě tento týden. Očekává se zapůjčení hned několika borců. "Ztratili jsme čtyři body za dvě remízy po situacích, které se neměly stát. Všichni viděli, co se stalo, ale nechci komentovat konkrétní hráče. Hráči mají stále mojí důvěru. Co se týče hráčů, kteří by mohli opustit kádr na hostování, to bude rozhodnuto v následujícím týdnu," uzavřel ještě v neděli večer Stramaccioni, jehož slova vyšla na stránkách sparta.cz.