Čína dál skupuje známé evropské kluby. Volba nyní padla na adresu v Premier League

Čínská nejvyšší soutěž v posledních letech roste rychlostí světla a celá řada známých hráčů již odešla díky lákavým platům do této asijské země. Byznys se nerodí však jen na domácím písečku, ale tamní investoři také skupují známé evropské kluby. Dalším, který se ocitl na jejich jídelníčku, je anglický Southampton.

Čína dál skupuje známé evropské kluby. Volba nyní padla na adresu v Premier League

Od roku 2009 vlastnila klub z jižního pobřeží Anglie švýcarská značka Liebherr, která se však v uplynulých dnech domluvila na prodeji. Nejmenovaný zdroj potvrdil agentuře The Associated Press informaci, že Kao Ťi-šeng a jeho dcera Nelly získali 80 procent podílu klubu za 210 milionů liber.

Southampton v posledních letech v Premier League strádal a potřebuje se opřít o silného majitele, který se nebude bát do klubu investovat peníze na nákup nových hráčů. Uplynulé sezóny nabídly spíše jejich odliv do ostatních ostrovních gigantů.

Southampton není na Ostrovech jediným klubem, který je v područí čínského majitele. Podobný osud má také West Bromwich Albion. Na této adrese se však progres neuskutečnil, proto bude zajímavé sledovat vývoj Saints.