Opava navazuje na loňský úspěch, v poháru jde dál

V zápase fotbalového MOL Cupu v úterý, od 17:00, přivítal Prostějov zajímavého soupeře z Opavy, který byl loňskou sezonu jen malý krůček od základní skupiny Ligy mistrů. Opava totiž v loňském ročníku MOL Cupu došla, jakožto druholigový tým, až do finále, kde ji hubeně porazil prvoligový Zlín.

Opava vyhlásila i do nové sezony útok na postup do HET ligy a Slezanům se očividně daří i v poháru. Ve druhém kole, do kterého byla Opava nasazená, vyhráli Slezané v půlce července na hřišti divizního Jeseníku poměrem 4:2. Dnes, v úterý, 15. srpna, pak na hřišti třetiligového Prostějova zvítězili 1:3, ačkoliv deset minut před koncem byl stav ještě nerozhodný. V 83. minutě se ale prosadil z penalty Schaffartzik a v 89. minutě stvrdil postup Opavy Stříž.

Prostějov - Opava 1:3 (0:0)

Branky: 74. Fládr - 59. Jursa, 83. Schaffartzik (pen.), 89. Stříž

ŽK: 72. Hirsch, 79. Pančochář, 81. Rus, 85. Šteigl, 86. Kroupa