Piqué: Poprvé po 10 letech v Barce cítím, že jsme opravdu horší než Real

Piqué: Poprvé po 10 letech v Barce cítím, že jsme opravdu horší než Real
OBSAHUJE OHLASY

Slovutný Bílý balet, který je nejlepším klubem Starého kontinentu posledních dvou sezon, se radoval ze zisku španělského Superpoháru poprvé od roku 2012. Rivalskou Barcelonu porazil jak na Camp Nou, tak na San Bernabéu, kde měli domácí v určitých fázích utkání až drtivou převahu, což dokládá počet střel i 10:1.

Los Blancos skórovali již osmašedesát zápasů v řadě a dotyčnou skvělou a úctyhodnou sérii táhnou od dubna 2016. "Jsem spokojen s tím, jak děláme některé věci a především s tím, jak hrajeme. Prvních patnáct až dvacet minut bylo velkolepých, soupeře jsme napadali vysoko a nepůjčili mu míč. První půle byla výtečná. Ve druhém dějství jsme se trochu stáhli, protože Barca dokáže dostat protivníka do zkých. Ale celý zápas jsme odehráli tak, jak jsme chtěli a vše vycházelo podle plánu, z čehož mám velkou radost. Hráči byli fantastičtí, jsou ve výborné formě a vědí, co chtějí dosáhnout. Dvě trofeje na začátku sezony nás nasměrovali na správnou cesu," liboval si Zinedine Zidane, jehož slova vyšla na sport.sk.

"Naším cílem bylo získat oba Superpoháry. Myslím,, že jsme byli lepší než Manchester United i Barcelona. To nám dodává sebedůvěru před startem ligy. Výsledek prvního duelu nás v odvetě neovlivnil. Úvod by fantastický, Barcu jsme absolutně převýšili. Před námi je ale dlouhá cesta a to, jestli můžeme vyhrát všechny trofeje v sezoně, uvidíme až v březnu či dubnu," snažil se zůstat na zemi pravý bek Cani Carvajal.

Barcelona chystá „krádež“ desetiletí. Loví u nepřátel č. 1! Koho?

Důležitým článkem triumfu byl ještě jeden muž v sestavě madridského kolosu. "Mé dvě branky v Superpoháru byly skvělé a rád si je budu pouštět znovu a znovu. Fanoušci nás v odvetě hrozně moc podpořili, proto jsme je chtěli odměnit další trofejí. Hráli jsme doma a museli jsme opravdu zapnout. Vytvořili jsme si mnoho šancí a myslím, že jsme v tomto dvojutkání hráli lepší fotbal než soupeř," citoval web sport.sk slova jednoho z hrdinů Marka Asensia, jenž mimochodem skóroval ve čtyrech z pěti finálových utkání, do nichž v poslední době zasáhl.

A co reakce druhé, té smutnější strany? "Sezona je dlouhá a pořád vidím prostor na zlepšení. Musím ale říci, že od té doby, co jsem v Barceloně, tak poprvé cítím, že jsme opravdu horší než Real. Nezažíváme nejlepší chvíle jako tým ani jako klub. Musíme tyto prohry přijmout a akceptovat, že Madrid je lepší," smutnil třicetiletý stoper Gerard Piqué, jenž se vrátil do katalánské metropole v roce 2008.

O něco sebevědoměji mluvil jeho nadřízený Ernesto Valverde, jenž se ujal trenérského kormidla letos v létě. "Neexistují žádná neporazitelná mužstva. Jestli je ve sportu nějaká jistota, tak ta, že každý může prohrát. Madrid byl lepší, hlavně ve druhém zápase. V prvním utkání v Barceloně to tak nebylo. Nezískali jsme trofej, to je realita. Musíme se ale dívat dopředu. Jinou možnost ani nemáme," uzavřel někdejší stratég Athletica Bilbao, jehož vyjádření publikoval portál sport.sk.

Syn slavného trenéra Atlétika odchází střílet góly do většího klubu