Chelsea ovládla londýnské derby, Barcelona neměla s Betisem problémy

Manchester United pokračuje ve spanilé jízdě. I ve druhém kole Premier League naprosto rozdrtil svého soupeře. Stejným výsledkem jako West Ham v sobotu porazili i Swansea. V neděli vstoupil do soutěže i nováček z Huddersfieldu a zdolal doma Newcastle 1:0. V prvním nedělním utkání Bundesligy se rozešel Freiburg bez branek s Frankfrurtem.

Huddersfiedl postoupil do Premier League z pátého místa druhé nejvyšší soutěže, na jaře bude slavit 100. výročí vzniku a v neděli poprvé jásal na scéně Premier League. Brankou Mooyho vyhrál nad Newcastlem 1:0.

Premiérový gól za Red Devils vstřelil stoper Eric Bailly, který otevřel skóre těsně před odchodem do kabin. Ve druhé půli to bylo dlouho otevřené, Swansea si dokázala vytvořit pár nadějných šancí na vyrovnání, ale nakonec v závěru zápasu kapitulovala podruhé, potřetí, počtvrté…

Na 2:0 zvyšoval Romelu Lukaku, přihrával mu Henrik Mchitarjan a arménský záložník dvě minuty na to připravil i další gól – tentokrát pro Paula Pogbu. Čtyřminutovou gólovou smršť hostů pak zakončil střídající Anthony Martial. United jsou tak po dvou kolech stoprocentní, přičemž mají impozantní skóre 8:0. V Anglii padalo málo gólů, vyjímkou bylo utkání Southamptonu s Kladiváři z West Hamu, tady padlo gólů pět. Překvapením kola je Stoke, který doma přetlačil londýnský Arsenal. Mistr z roku 2016 Leicester si doma poradil s nováčkem z Brightonu. Výhru trefili Okazaki a Maguire. Liverpool jen tak tak dotáhl utkání s Crystal Palacem.

Chelsea napravila nevydařený vstup do nové sezóně a oslavila tři body na půdě městského rivala. Tottenham se před vlastními fanoušky nezmohl na odpor, když obě branky Blues obstaral Marcos Alonso. Domácím nepomohla ani vlastní branka Batshuayie osm minut před koncem řádné hrací doby.

Premier League, 2. kolo:

Swansea City – Manchester United 0:4 (0:1)
Branky: 45. Bailly, 80. Lukaku, 82. Pogba, 84. Martial.

NEDĚLE:
Hiddersfield - Newcastle United 1:0 (0:0).
Branka: 50. Mooy.

Tottenham - Chelsea 1:2
Branky:
82. vlastní Batshuayi - 24. a 88. Alonso

V Německu pokračovalo úvodní kolo. Jeden z favoritů na titul Borussia Dortmund si hladce poradila s Wolfsburgem, loňské překvapení Hoffenheim vydřel výhru nad Werderem Brémy s Jiřím Pavlenkou v bráně až v závěru.

Wolfsburg – Borussia Dortmund 0:3 (0:2)
Branky: 22. Pulišič, 27. Bartra, 60. Aubameyang.

Serie A, 1. kolo:

Favorit z Juventusu si na začátek soutěže hladce poradil se soupeřem z Cagliari. Turínští představili nové posily. Na hřiště se dostali Blaise Matuidi i Douglas Costa. Neapol vybojovala tři body ve Veroně. Na hřišti nováčka nedovolila komplikace a zvítězila.

Římské AS má v plánu i letos bojovat o mistrovský titul, ale v prvním kole nebylo příliš přesvědčivé. Duel s Atalantou zvládlo díky jediné brance utkání, kterou měl na svědomí Kolarov. AC Milán přesvědčivě udolalo Crotone, když během první půle přesné trefy zaznamenali Kessié, Cutrone a Suso. Stejným výsledkem skončilo také utkání mezi Interem Milán a Fiorentinou. Dva zásahy si přpsal Icardi, náskok pak pojistil Perišič.

LA Liga, 1. kolo:

Svěřenci Diega Simeoneho překvapivě ztratili body u nováčka v Gironě. Domácí se v 25. minutě vedli už 2:0, avšak Oblak chytil další šanci soupeře a zabránil tak balmáži. Madridští odmítli prohru a oba kluby se podělily o body.

Katalánský gigant si hravě poradil s Betisem a v prvním kole španělské nejvyšší soutěže oslavil první tři body. Na Camp Nou bylo skóre otevřeno v 36. minutě díky vlastní brance, ale o tři minuty později navýšil náskok Roberto.

Celta Vigo - Real Sociedad 2:3
Branky:  22. a 50. M. Gomez - 33. Oyarzabal, 80. Juanmi, 88. Willian Jose

Girona - Atlético Madrid 2:2
Branky: 22. a 25. Stuani - 78. Correa, 85. Gimenez

Bilbao - Getafe 0:0

Barcelona - Betis 2:0