Pookřání Černého? Tolik šancí v Ajaxu nikdo nevypracoval skoro 5 let!

Pookřání Černého? Tolik šancí v Ajaxu nikdo nevypracoval skoro 5 let!
OBSAHUJE VIDEO

Devatenáctiletý útočící hráč Václav Černý nastoupil poprvé od prosince loňského roku v základní sestavěě svého Ajaxu Amsterdam.

A vidět byl dostatečně. Ve druhém kole Eredivisie totiž pomohl k triumfu 3:1 nad Groningenem dvěma asistencemi. Pro kolos z Amsterdam Areny se jednalo o úvodní třibodový zisk nové sezony, neboť v prvním kole překvapivě podlehl Almelu.

Český reprezentant do jednadvaceti let se v minulé sezoně 2016/2017 objevil jen v pěti ligových zápasech Ajaxu a nastupoval především za rezervu. V nedávno rozběhlém ročníku ovšem zasáhl do obou kol. Proti Almelu střídal v závěru a proti Groningenu dostal po dlouhých osmi měsících šanci od začátku.

Kolega Huntelaara či mladého Kluiverta tedy dosud nasbíral 88 minut čistého času a zdá se, že by mohl hravě překonat své herní vytížení z minulé edice, kdy se zastavil na 213 minutách čistého času a dvou startech mezi jedenácti vyvolenými.

Vydařený výkon perspektivního křídelníka s minulostí v Příbrami navíc podtrhují také statistiky, podle nichž vytvořil pro spoluhráče hned osm šancí. V jednom duelu se to mimochodem nepovedlo žádnému hráči Ajaxu od prosince 2012!

Souboj o Schicka momentálně vede AS Řím, prozradil majitel Sampdorie