Hušbauer: Ukázali nám, jak se leží dobře na zemi. Tři nosítka už jsou opravdu moc

Hušbauer: Ukázali nám, jak se leží dobře na zemi. Tři nosítka už jsou opravdu moc
OBSAHUJE OHLASY

Ve středu večer se Eden zalil zklamáním. Slavia nevstřelila Apoelu branku ani podruhé a zaslouženě vypadla z play-off o Ligu mistrů, s tím, že ji na podzim čeká základní skupina Evropské ligy.

"Je to zklamání, všichni určitě cítíme, že jsme mohli a asi i měli postoupit přes takového soupeře dál. Dá se říci, že během dvou zápasů vystřelili třikrát, čtyřikrát na bránu a z toho dali dva góly. My jsme střel i příležitostí měli mnohem více," smutnil středopolař domácího souboru Josef Hušbauer.

Styl soupeře se mu nelíbil. "Jenom bránili a zdržovali, dopředu se tolik nehnali. My jsme měli dobrý začátek, první půle byla kvalitní. Dali jsme do toho všechno. Pak už bohužel druhou půli od sedmdesáté minuty bylo vidět, že nám trochu docházejí síly, nebylo to tak dynamické. Je logické, že chtěli trošku zdržovat, ale když se ocitnou na hřišti třikrát nosítka, to už je opravdu moc. Když jsou na hřišti nosítka, to už by měla být zlomená noha... Nevím, proč jim to rozhodčí toleroval. Myslím si, že měl v tomto případě více nastavit. Nechci se na to vymlouvat, ale do takovéto soutěže to zkrátka nepatří. Rozhodčí se s námi moc bavit nechtěl, říkal, že nastaví a že s tím nic neudělá," krčil rameny bývalý hráč Sparty či Cagliari, jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

Apoel je pohárově ostřílenější mužstvo. Ukázal slavnému "S", jak se podobné souboje hrají? "Ukázali nám možná, jak se leží dobře na zemi. U nich doma měli prvních deset minut, kdy dali dva góly, jinak si nemyslím, že by byli v něčem lepší. Dali dva góly v prvních deseti minutách a to rozhodlo celé dvojutkání. My jsme gól nedali. Kdybychom ho vstřelili, věřím, že by nám tam teď v odvetě spadlo i něco víc," doplnil svěřenec kouče Jaroslava Šilhavého.

Ač měl pražský tým hodně šancí, střeleckou smůlu během 180 minut neprolomil. "Potřebujeme to nějak prolomit, aby o tam padlo. Těžko říct, byly situace, kdy jsme byli zbrklí a řešili jsme to hrozně rychle. Doufám, že se v tomto ohledu do příštího zápasu zlepšíme a bude nám to tam padat. Je to jen otázka času, kdy to tam začne padat. Věřím, že se zase rozjedeme, ještě více se sehrajeme a i šancí bude mnohem více. Letos přišlo více posil z ciziny, asi to trvá, než si to sedne. Přišli velice kvalitní hráči, vždycky to chce čas, který my v této fázi nemáme. Čekají nás zápasy v české i Evropské lize, věřím, že si to sedne a že to bude jen a jen lepší," uzavřel na stránkách slavia.cz spoluhráč Škody, Bořila, Sýkory a spol.

Impotentní Slavia si Ligu mistrů nezahraje, bez gólů to nejde