Pět důvodů, proč Slavia s Apoelem neuspěla

Domácí remíza s Apoelem po nepříznivém výsledku na Kypru rozhodla o tom, že se na podzim bude v Edenu místo nejslavnější evropské klubové soutěže hrát jen její mladší a podstatně chudší sestra. Místo 343 milionů korun za účast v základní skupině Ligy mistrů inkasují slavisté jen 70 a za každé vítězství v ni dalších 9,7 místo 40,5. Rozdíl v otázce financí i prestiže je to velký, přesto není zklamání na místě. Cíl je splněn. Evropská liga je pro novou Slavii ideální a upřímně, na Ligu mistrů to zatím není. Co vše tedy rozhodlo o tom, že to letos bude zatím jen o stupeň níž, než Jaroslav Tvrdík snil?

Klíčové absence

Dlouho se asi bude mluvit o tom, jak by to bývalo dopadlo, kdyby na hrotu nastoupil Milan Škoda, jenže jedna absence byla v kontextu celého dvojzápasu daleko výraznější. Simon Deli. Můžeme mluvit o tom, že kdyby hrál už na Kypru, nemusela Slavia inkasovat góly z nezkušenosti a nepozornosti, ale hlavně by se zejména v odvetě nemusel do stoperské dvojice k Jugasovi stahovat Ngadeu. Ten sice ve středu odehrál skvělý zápas, kdy výbornou poziční hrou a důrazem ničil akce Apoelu a vyhrál nejeden důležitý osobní souboj, ale ohromně chyběl v záloze, kde jej Souček jednoduše nemůže nahradit. Navíc v aktuální formě.

Ke smůle pak bylo také zranění Stocha těsně před poločasem. Právě on jako jeden z mála platil svou rychlostí na hráče soupeře a svými centry se zasloužil o největší šance Slavie. Společně s Ngadeuem navíc patřil k nejlepším hráčům sešívaných.