Pět důvodů, proč Slavia s Apoelem neuspěla

Domácí remíza s Apoelem po nepříznivém výsledku na Kypru rozhodla o tom, že se na podzim bude v Edenu místo nejslavnější evropské klubové soutěže hrát jen její mladší a podstatně chudší sestra. Místo 343 milionů korun za účast v základní skupině Ligy mistrů inkasují slavisté jen 70 a za každé vítězství v ni dalších 9,7 místo 40,5. Rozdíl v otázce financí i prestiže je to velký, přesto není zklamání na místě. Cíl je splněn. Evropská liga je pro novou Slavii ideální a upřímně, na Ligu mistrů to zatím není. Co vše tedy rozhodlo o tom, že to letos bude zatím jen o stupeň níž, než Jaroslav Tvrdík snil?

Nesehranost

Stejně jako u letenského rivala, se i v Edenu projevuje faktor letní restrukturalizace, jen z toho tady nakonec nebyl takový průser, protože alespoň nějaká evropská soutěž se zde na podzim bude hrát.

Ve středu nastoupilo v základní sestavě hned pět nových tváří (Laštůvka, Jugas, Danny, Rotaň a Stoch), k tomu Souček, jenž na jaře hostoval v Liberci a Van Buren, který toho loni se svými současnými spoluhráči také mnoho neodehrál. Improvizovaná stoperská dvojice Jugas – Ngadeu takto hrála jen jednou, Stoch v sešívaném dresu odehrál všeho všudy zápas a půl a dlouho se do letní přípravy nezapojoval také Danny, kterého navíc limitovalo zranění ze zápasu s Jihlavou.

Nakonec jedinými hráči, kteří nastoupili na svých postech z minulé sezony, byli oba krajní beci a kapitán Hušbauer, a to se musí v takhle důležitém dvojzápase projevit.