Koubek je po doporučení Čecha v Ligue1, ale nechybělo moc a v Portu nahradil Casillase

Koubek je po doporučení Čecha v Ligue1, ale nechybělo moc a v Portu nahradil Casillase

Zatímco jiní čeští reprezentanti se v úvodu nového pracovního týdne sjížděli do Prahy, čerstvě pětadvacetiletý brankář si odskočil do Rennes, kde podepsal čtyřletý kontrakt a vydal se tak po stopách bývalé jedničky národního mužstva Petra Čecha.

"Jsem rád, že se po mém působení v Rennes dostalo na dalšího českého brankáře. Doufám, že se mu bude dařit a bude pokračovat v tradici českých brankářů v tomto klubu. Vedení Rennes mě kontaktovalo a já jim Tomáše rád doporučil, protože si myslím, že týmu pomůže splnit stanovené cíle. S majitelem mě nadále pojí velmi přátelské vazby, nicméně základem byla Tomášova sportovní výkonnost, jinak by ho nekupovali. V Rennes ho velmi dobře znají. Myslím, že má Tomáš dost zkušeností, aby se prosadil. Pod dobrým vedením se bude ještě zlepšovat," předpověděl současný strážce svatyně londýnského Arsenalu, jenž působil v Ligue1 před svým odchodem do Chelsea a také on dorazil do země galského kohouta ze Sparty.

K transferu bývalého gólmana Hradce Králové či Liberce má prsty agent Viktor Kolář ze Sport Invest International, jenž prozradil, že nechybělo málo a nynější exsparťan mohl v Portu nahradit Ikera Casillase. "Na transferu Tomáše Koubka jsme začali pracovat už v průběhu podzimu 2016, měl několik nabídek, absolvovali jsme i konkrétní jednání, zejména se špičkovými kluby v Belgii. V průběhu jarní části minulé sezony probíhala jednání s FC Porto, kde se čekalo, jestli prodlouží smlouvu Iker Casillas. To se stalo, jinak by se Tomáš přesunul do Porta. Můžu potvrdit, že byl pro klub první variantou. Zároveň jsme byli v kontaktu se zástupci Rennes, kde jsme Tomášovi dlouhodobě budovali pozici. Ve finálních jednáních sehrál velmi důležitou roli Petr Čech, který mluvil s majitelem klubu a dal mu na Tomáše nejlepší možná doporučení a reference. I na základě toho se ve finále celý transfer uzavřel. Petr nechal v Rennes fantastickou stopu, stále tam na něj vzpomínají. Rennes je velmi ambiciózní klub vlastněný jedním z nejbohatších Francouzů, vedení jedná velmi seriózně, mají nový stadion, na kterém se hrálo mistrovství Evropy. Sestavili mladý tým, který chce uspět a chce se výhledově dostat do evropských pohárů. I proto věříme, že Tomášova adaptace v klubu proběhne rychle a pomůže ke splnění sportovních cílů. Jeho přestup je i dobrou zprávou pro českou reprezentaci, která bude mít dalšího kvalitního brankáře v prestižní evropské soutěži," pronesl manažer.

A po dotáhnutí přesunu projevoval velkou spokojenost také samotný Tomáš Koubek. "Klub o mě dlouhodobě stál a vytvořil mi takové podmínky, abych se mohl poprat o pozici brankáře číslo jedna. Během dne jsem se stačil potkat s většinou lidí v klubu, cítil jsem z nich obrovskou podporu. První dojmy jsou fantastické a pevně věřím, že ihned po návratu z reprezentačního srazu zapracuji na plné aklimatizaci. Přišel jsem týmu pomoct a věřím, že to bude v mých silách. Všude v klubu je cítit odkaz Petra Čecha, všichni ví, že oba pocházíme z Čech. Ta paralela se nabízí, přesto bych nechtěl být s Petrem srovnáván. Je to jiná doba a Rennes už je také jiným klubem. Petrovi jsem moc vděčný za to, že mě vedení klubu doporučil, nicméně jsem tu sám za sebe a rád bych napsal vlastní příběh. Poděkovat bych chtěl své agentuře Sport Invest, která vše zvládla dotáhnout a zprocesovat a v neposlední řadě také Spartě. Právě Sparta mi umožnila hrát velké zápasy, zlepšovat se v nich a sbírat neocenitelné zkušenosti. Klub budu dále sledovat a samozřejmě přeji Spartě jen to nejlepší," uzavřel vytáhlý brankář, jenž by mohl v září debutovat proti Olympique Marseille.

Koubek mluvil s Čechem, pak podepsal na 4 roky a debutovat by měl v Marseille