Bičík má podporu tribun, ale říká: Nebylo to úplně fér vůči ostatním brankářům

Velezkušený David Bičík byl v posledních dnech spojován s úprkem z letenské Generali arény, s tím, že zatím naposledy měla být ve hře varianta jeho odchodu do Slovanu Liberec. Ostřílený gólman však žádnou další nabídku z nejvyšší soutěže nevyslyšel a rozhodl se setrvat v současném působišti.

Bičík má podporu tribun, ale říká: Nebylo to úplně fér vůči ostatním brankářům

Může za to prodej Tomáše Koubka do Rennes, který by mu mohl v týmové hierarchii pomoci. "S pozicí trojky jsem nebyl spokojený. Samozřejmě, kluky jsem se snažil maximálně podporovat, ale osobně mě má pozice neuspokojovala," přiznal v interview pro stránky sparta.cz šestatřicetiletý veterán.

Svěřenec pánů Zítky a Galinoviče je tak n yní součástí triumvirátu s Vojtěchem Vorlem a Martinem Dúbravkou. "Měl jsem sice několik nabídek z ligy, ale po Koubkově odchodu jsem mluvil s hlavním trenérem i panem Kotalíkem, kteří mě ujistili, že o mé služby stojí i nadále. To mě přesvědčilo, že tady má smysl zůstávat. Jsem rád, že z pozice dvojky mám možnost ovlivnit chod týmu víc, než jako trojka na tribuně. Teď můžu být s klukama v kabině. Věřím, že jako odchovanec mám ve svém věku dostatek zkušeností, které můžu předávat mladším, nebo zahraničním spoluhráčům," pokračoval někdejší strážce svatyně Slovanu Bratislava, Mersinu, Kladna či Viktorie Plzeň.

Bičíkovo jméno bylo po chybách Dúbravky i Koubka na tribunách vyvolávano během několika zápasů. Příznivci jsou tedy na jeho straně. "Jejich podpora mě samozřejmě velmi těší, ale myslím, že to nebylo úplně fér vůči ostatním brankářům. Všichni tady máme stejný cíl – aby Sparta byla úspěšná. To, kdo bude chytat, je vždy společným rozhodnutím trenérského týmu. A my, brankáři, vždy podporujeme toho, kdo šanci dostane. Tak, jak jsem podporoval Koubka, teď budu dál podporovat Martina Dúbravku," uzavřel na webu sparta.cz dvojnásobný mistr české ligy z let 2005 a 2012.

V Laziu už ho nepotřebují. Stane se dvanáctou letní posilou Sparty a nahradí Koubka?