Když je kvůli mně Draxler na lavičce, tak mám pro PSG asi velkou cenu, hlásí Verratti

Když je kvůli mně Draxler na lavičce, tak mám pro PSG asi velkou cenu, hlásí Verratti

Čtyřiadvacetiletý italský středopolař Marco Verratti je považován za jednoho z nejlepších záložníků na světě. Talentovaný mladík z Apeninského poloostrova je často označován jako nový Pirlo a pravdou je, že v létě o něj projevovala zájem například hvězdná Barcelona. Jak se zdá, nejspíše ale setrvá v řadách francouzského PSG.

Několikrát se během léta objevily zvěsti, že je v Paříži nespokojený a chce pryč. Na to slyšeli na Camp Nou a pokoušeli se Verrattiho získat. PSG však nemusí díky dobrému finančnímu zázemí hráče prodávat, proto se katalánský gigant sešel s nepochopením druhé strany.

Verratti nakonec v létě změnil svého agenta, když rozvázal spolupráci s Di Campliem a uspal se pod křídla Mina Raioly. „Bylo to trochu obtížné. S mým bývalým agentem jsme byli a stále jsme přátelé, ale některé věci mi neumožňoval a rozhodl jsem se pro změnu,“ prohlásil Verratti francouzským médiím.

Jeho možný přesun do Barcelony byl v létě hojně skloňován a také samotný hráč to pociťoval. „S Barcelonou se jednalo, ale byly tam některé věci, které se mi nezamlouvali. Jsem nakonec rád, že jsem zůstal v PSG. Jsem součástí jednoho z nejambicióznějších projektů v Evropě. Vždyť si vezměte, že kvůli mně sedí na lavičce Draxler. A to je jedním z nejlepších hráčů, se kterým jsem kdy hrál. To znamená, že jsem pro PSG důležitý a mám pro něj velkou cenu,“ dodává italský legionář, který se v sobotu v Madridu postaví v kvalifikaci o světový šampionát v Rusku domácímu Španělsku.