Největší střelecká esa současné druhé ligy? Nad všemi ční ikona Votroků

Největší střelecká esa současné druhé ligy? Nad všemi ční ikona Votroků

Zatímco v HET lize vládnou průběžné střelecké tabulce třígóloví Lafata, Fillo, Vaněček, Rezek a Mihálik, ve Fortuna lize, jež má odehráno o jedno kolo více, jsou čísla ještě kapku větší.

V čele pořadí se vyhřívá šestadvacetiletý útočník Hradce Králové Jan Pázler, jenž přetavil dosavadních šest vystoupení a 512 poskytnutých minut v 8 přesných zásahů (dohromady vstřelil exligový celek 11 branek), což mu stačí na suverénní vedení. 

Bývalý hráč Slavie, Dukly, Jablonce či Znojma, jenž začíná na východě Čech třetí sezonu, tak má nakročeno k tomu, aby překonal své dosavadní maximum, kterým je 17 tref v ročníku 2015/2016, kdy byli Votroci ve druhé nejvyšší soutěži také.

O druhou příčku se dělí hned dva útočníci. A sice Oskar Fotr z Vlašimi a Zbyněk Musiol z Táborska. Jak jednadvacetiletý exslávista, tak o pět let starší člen Nádvorníkova souboru ze Sezimova Ústí, se k tomuto datu zapsali do střelecké listiny čtyřikrát.

Tři branky si pak zatím dokázalo připsat hned 8 borců. Šest útočníků Pavla Černého, Michala Petráně, Tomáše Mrázka, Vojtěcha Hadaščoka, Nemanju Kuzmanoviče a Joela Ngandu Kayambau doplňují dva záložníci, a sice Petr Schwarz z Hradce Králové a Zoran Danoski z Příbrami.

Zvláště od druhého jmenovaného makedonského svěřence Josefa Csaplára se jedná o pěkný výkon, neboť figuroval v základní sestavě pouze čtyřikrát a dohromady strávil na hřištích jen 330 minut čistého času.

Dynamo je nejlepší klub ve druhé lize, tvrdí jihočeský objev z Konga