Allegri vs. Sari. Jaký je platový rozdíl šéfů Juventusu a Neapole?

V Serii A se zveřejňování platových podmínek nebojí a známý italský list Gazzetta dello Sport proto poodhalil gáže všech významných osobností prestižní soutěže.

Allegri vs. Sari. Jaký je platový rozdíl šéfů Juventusu a Neapole?

A mezi informacemi se nalezlo i pár překvapení, s tím, že my si právě teď předložíme dva trenérské a stejný počet hráčských příkladů...

Osmapadesátiletý trenér Neapole Maurizio Sarri, jenž si na jihu Apeninského poloostrova vydobyl velký respekt a minulou sezonu dotáhl Hamšíka a spol. na třetí místo hned za Starou dámu a Vlky, si v SSC přijde na 1,4 milionu eur.

To mistrovský Juventus si svého kormidelníka cení mnohem více - někdejší šéf lavičky v AC Milán Max Allegri, jený působí v Turíně od léta 2014, bere ročně 6,4 miliony eur, čili o pět milionů více než jeho zkušenější kolega.

Notně posílený AC Milán na platech nešetří, ale podmínky šestadvacetiletého útočníka Fabia Boriniho, jehož si Rossoneri pořídili ze Sunderlandu 6 milionů eur, nejsou vůbec špatné. S 2,5 milionem eur za sezonu je bývalý hráč Chelsea AS Řím či Liverpoolu pátým nejlépe placeným hráčem AC, což by někdo nemusel čekat.

Velmi pěknou výplatu pobírá na stejném stadionu (Inter mu však neříká San Siro, nýbrž stadion Giuseppe Meazzy) také obránce Andrea Ranocchia. Ačkoliv s ním Nerazzurri nepočítají a zadák ještě letošní Serii A neokusil, 2,4 milionu eur ročně není vůbec špatná suma.

Odtajněno: Na seznamu Realu figuruje 12 zářivých mladíků dneška